Zaczęło się nietypowo, skończyło jak zawsze
09.07.2023W dniach 1–4 lipca rozważali, co to znaczy oddać Bogu pokłon – jak to uczynili Mędrcowie ze Wschodu. Pomagało im w tym słowo Benedykta XVI skierowane do młodych podczas pielgrzymki do Kolonii.
Oprócz rozważania słów papieża w odniesieniu do siebie i swojej sytuacji życiowej, na Max Festiwalu odbyły się dwa koncerty i wieczór z wodzirejem. Jak co roku uczestnicy dali z siebie wszystko i rozgrzewali atmosferę pod sceną podczas koncertu zespołu "Pokój i Dobro" oraz stworzonego na potrzeby rekolekcji zespołu muzycznego Max Festiwalu, któremu aranżacje utworów przygotował Franciszek Prokopiuk, natomiast wokalnie zespół przygotowała Monika Stawowy.
Mimo że termin zmienił się diametralnie z końca sierpnia na początek lipca, to i tak Max Festiwal cieszył się zainteresowaniem. Przybyły osoby ze Skarżyska-Kamiennej, Suwałk i Żyrardowa, ale nie tylko. Organizowane koncerty zachęciły do odwiedzin lokalną społeczność, która bawiła się razem z uczestnikami od początku do końca koncertu, a ulubionym słowem najczęściej padającym w stronę sceny było: "bis".
Ale Max Festiwal to nie tylko rozważania i koncerty. Jest to też czas oczyszczenia wnętrza podczas nocy konfesjonałów, gdzie każdy mógł dobrowolnie podejść do spowiedzi i obmyć się z grzechu, który często jest uświadamiany sobie właśnie na rekolekcjach. Jest to także czas modlitwy, bo uczestnicy mogą spokojnie korzystać z wielkiego skarbca łaski w Niepokalanowie, jakim jest Kaplica Wieczystej Adoracji. Oprócz tego w trakcie rekolekcji organizowana jest adoracja w kaplicy św. Maksymiliana z rozważaniami w duchu hasła Max Festiwalu. Spotkanie młodych w Niepokalanowie jest także czasem poznawania woli Bożej w życiu zaproszonych gości – w tym roku na rekolekcje zawitała p. Marta Przybyła, która opowiedziała świadectwo swojego życia i pokazała, że "Bóg z największego gnoju potrafi zrobić nawóz".
Max Festiwal to tylko 4 dni rekolekcji, ale podczas nich zawiązują się przyjaźnie na długo. Uczestnicy żegnając się między sobą, planowali już, co będą robić za rok na rekolekcjach, bo kto raz przyjedzie do Niepokalanowa na Max Festiwal, już na zawsze zostaje członkiem tej Rodziny i co roku jest mile widziany – tak samo mile, jak każdy nowy uczestnik.
Tekst/fot. maxfestiwal.pl
Matka Boża Różańcowa
To wspomnienie odnosi nas do 1571 r., a dokładnie do zwycięstwa wojsk Świętej Ligii nad wojskami imperium osmańskiego, w jednej z największych bitew morskich w dziejach świata, stoczonej 7 października pod Lepanto (obecnie Nafpaktos, Grecja)
Bolesna Matka
Tradycja wymienia siedem bolesnym momentów w życiu Maryi: 1. Proroctwo Symeona; 2. Ucieczka do Egiptu; 3. Zgubienie Jezusa w Jerozolimie; 4. Spotkanie z Synem na Drodze Krzyżowej; 5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa; 6. Zdjęcie Jezusa z krzyża; 7. Złożenie Ciała Jezusa do grobu..
Działalność wydawnicza
Maryjne rekolekcje kapłańskie
8-10 października - rekolekcje dla kapłanów w duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Czytaj dalej...Pokój daj nam, Panie
8 października - Modlitwy w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
Czytaj dalej...Nocna Pielgrzymka
12/13 października - o triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.
Czytaj dalej...