Zaczęło się nietypowo, skończyło jak zawsze
09.07.2023W dniach 1–4 lipca rozważali, co to znaczy oddać Bogu pokłon – jak to uczynili Mędrcowie ze Wschodu. Pomagało im w tym słowo Benedykta XVI skierowane do młodych podczas pielgrzymki do Kolonii.
Oprócz rozważania słów papieża w odniesieniu do siebie i swojej sytuacji życiowej, na Max Festiwalu odbyły się dwa koncerty i wieczór z wodzirejem. Jak co roku uczestnicy dali z siebie wszystko i rozgrzewali atmosferę pod sceną podczas koncertu zespołu "Pokój i Dobro" oraz stworzonego na potrzeby rekolekcji zespołu muzycznego Max Festiwalu, któremu aranżacje utworów przygotował Franciszek Prokopiuk, natomiast wokalnie zespół przygotowała Monika Stawowy.
Mimo że termin zmienił się diametralnie z końca sierpnia na początek lipca, to i tak Max Festiwal cieszył się zainteresowaniem. Przybyły osoby ze Skarżyska-Kamiennej, Suwałk i Żyrardowa, ale nie tylko. Organizowane koncerty zachęciły do odwiedzin lokalną społeczność, która bawiła się razem z uczestnikami od początku do końca koncertu, a ulubionym słowem najczęściej padającym w stronę sceny było: "bis".
Ale Max Festiwal to nie tylko rozważania i koncerty. Jest to też czas oczyszczenia wnętrza podczas nocy konfesjonałów, gdzie każdy mógł dobrowolnie podejść do spowiedzi i obmyć się z grzechu, który często jest uświadamiany sobie właśnie na rekolekcjach. Jest to także czas modlitwy, bo uczestnicy mogą spokojnie korzystać z wielkiego skarbca łaski w Niepokalanowie, jakim jest Kaplica Wieczystej Adoracji. Oprócz tego w trakcie rekolekcji organizowana jest adoracja w kaplicy św. Maksymiliana z rozważaniami w duchu hasła Max Festiwalu. Spotkanie młodych w Niepokalanowie jest także czasem poznawania woli Bożej w życiu zaproszonych gości – w tym roku na rekolekcje zawitała p. Marta Przybyła, która opowiedziała świadectwo swojego życia i pokazała, że "Bóg z największego gnoju potrafi zrobić nawóz".
Max Festiwal to tylko 4 dni rekolekcji, ale podczas nich zawiązują się przyjaźnie na długo. Uczestnicy żegnając się między sobą, planowali już, co będą robić za rok na rekolekcjach, bo kto raz przyjedzie do Niepokalanowa na Max Festiwal, już na zawsze zostaje członkiem tej Rodziny i co roku jest mile widziany – tak samo mile, jak każdy nowy uczestnik.
Tekst/fot. maxfestiwal.pl
NMP z Guadalupe
Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jest nazywany "nie ręką ludzką uczyniony", powstał w niewyjaśniony sposób na kruchej tunice noszonej przez Indianina, tzw. tilmie, w XV w. Czyt. relację o objawieniu się Matki Bożej przekazana przez rodowitego Indianina, ks. Andrzeja Garrigę, który był rektorem kościoła Matki Bożej z Guadalupe w San Francisco.
Loreto, sanktuarium Świętego Domku
Włoskie miasto Loreto zawdzięcza swoją sławę dzięki istniejącemu w nim sanktuarium, w którym znajduje się Święty Dom z Nazaretu, jak również powiązanej z jego nazwą najbardziej popularnej litanii maryjnej.
Niepokalane Poczęcie
Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na pierwsze zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy.
Działalność wydawnicza
#OddaniNaMaxa
23 stycznia, 19:10 - FunJob: Antykatolickiemu hejtowi STOP - spotkanie MI LIVE
Czytaj dalej...Do ideału MI
31 stycznia - 2 lutego - dni modlitwy i formacji dla poznania i pogłębienia ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
1 lutego, Niepokalanów - 100. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: Alicja Święcicka.
Czytaj dalej...