Trzy spotkania
28.09.2021W sobotę, 25 września, w niepokalanowskim sanktuarium miało miejsce kilka ważnych spotkań. Odbyły się spotkanie środowisk, których patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe − MAKSYMILIANALIA; spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, której patronuje św. Maksymilian; oraz 3. Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w siatkówce.
Centralnym punktem spotkań była Msza św., której przewodniczył ks. Marek Sendek - moderator Ruchu Światło-Życie. Pielgrzymów przywitał o. Mariusz Słowik - gwardian Niepokalanowa, który zaznaczył, że św. Maksymiliana wciąż inspiruje nowe pokolenia, jak również tych, którzy podejmują różnorakie działa ewangelizacyjne. Moderator ruchu oazowego zachęcił wszystkich do podejmowania w codziennym życiu drogi świętości. Ks. Marek Sendek zwrócił uwagę na to, że męczeństwo jest pewnego rodzaju drogą. "Ostatnim etapem drogi do świętości jest męczeństwo. Zjawisko męczeństwa nie bierze się znikąd w życiu chrześcijanina. Męczeństwo to dar od Boga, łaska dana, która jakby koronuje całe święte życie".
Poszczególne grupy po Eucharystii miały czas na modlitwę oraz pogłębienie duchowości świętego Patrona poprzez wysłuchanie konferencji pogłębiających. W tym dniu można było oddać krew jako dar dla bliźniego.
W 3. Mistrzostwach Polski Liturgicznej służby ołtarza w siatkówce uczestniczyło 6 drużyn z różnych części naszej Ojczyzny. Pierwsze dwie edycje mistrzostw odbyły się w Leżajsku.
Św. Maksymilian jest patronem: honorowych dawców krwi i działaczy społecznych, elektryków, energetyków, elektroników, krótkofalowców, rodzin, abstynentów, uzależnionych od narkotyków, dziennikarzy, osób więzionych, ruchu pro-life i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka; diecezji: bielsko-żywieckiej, elbląskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej; miast: Zduńskiej Woli, Pabianic, miejscowości Harmęże, Powiatu Oświęcimskiego oraz wielu parafii, kościołów i kaplic.
Matka Boża Różańcowa
To wspomnienie odnosi nas do 1571 r., a dokładnie do zwycięstwa wojsk Świętej Ligii nad wojskami imperium osmańskiego, w jednej z największych bitew morskich w dziejach świata, stoczonej 7 października pod Lepanto (obecnie Nafpaktos, Grecja)
Bolesna Matka
Tradycja wymienia siedem bolesnym momentów w życiu Maryi: 1. Proroctwo Symeona; 2. Ucieczka do Egiptu; 3. Zgubienie Jezusa w Jerozolimie; 4. Spotkanie z Synem na Drodze Krzyżowej; 5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa; 6. Zdjęcie Jezusa z krzyża; 7. Złożenie Ciała Jezusa do grobu..
Działalność wydawnicza
Maryjne rekolekcje kapłańskie
8-10 października - rekolekcje dla kapłanów w duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Czytaj dalej...Pokój daj nam, Panie
8 października - Modlitwy w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
Czytaj dalej...Nocna Pielgrzymka
12/13 października - o triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.
Czytaj dalej...