MARYJA!

Trzy spotkania

Trzy spotkania

blue line
Ostatnia sobota września to w Niepokalanowie spotkanie ludzi, którym patronuje św. Maksymilian.

W sobotę, 25 września, w niepokalanowskim sanktuarium miało miejsce kilka ważnych spotkań. Odbyły się spotkanie środowisk, których patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe − MAKSYMILIANALIA; spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, której patronuje św. Maksymilian; oraz 3. Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w siatkówce.

Centralnym punktem spotkań była Msza św., której przewodniczył ks. Marek Sendek - moderator Ruchu Światło-Życie. Pielgrzymów przywitał o. Mariusz Słowik - gwardian Niepokalanowa, który zaznaczył, że św. Maksymiliana wciąż inspiruje nowe pokolenia, jak również tych, którzy podejmują różnorakie działa ewangelizacyjne. Moderator ruchu oazowego zachęcił wszystkich do podejmowania w codziennym życiu drogi świętości. Ks. Marek Sendek zwrócił uwagę na to, że męczeństwo jest pewnego rodzaju drogą. "Ostatnim etapem drogi do świętości jest męczeństwo. Zjawisko męczeństwa nie bierze się znikąd w życiu chrześcijanina. Męczeństwo to dar od Boga, łaska dana, która jakby koronuje całe święte życie".

Poszczególne grupy po Eucharystii miały czas na modlitwę oraz pogłębienie duchowości świętego Patrona poprzez wysłuchanie konferencji pogłębiających. W tym dniu można było oddać krew jako dar dla bliźniego.

W 3. Mistrzostwach Polski Liturgicznej służby ołtarza w siatkówce uczestniczyło 6 drużyn z różnych części naszej Ojczyzny. Pierwsze dwie edycje mistrzostw odbyły się w Leżajsku.

Św. Maksymilian jest patronem: honorowych dawców krwi i działaczy społecznych, elektryków, energetyków, elektroników, krótkofalowców, rodzin, abstynentów, uzależnionych od narkotyków, dziennikarzy, osób więzionych, ruchu pro-life i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka; diecezji: bielsko-żywieckiej, elbląskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej; miast: Zduńskiej Woli, Pabianic, miejscowości Harmęże, Powiatu Oświęcińskiego oraz wielu parafii, kościołów i kaplic.

Teresa M. Michałek, FN / red.

Fot. Depositphotos

Wiadomości

01.02.2023

Matka odsuwająca miecz
Ofiarowanie, Oczyszczenie, Przedstawienie, Spotkanie, Matki Bożej Gromnicznej. Skąd tyle nazw?

25.01.2021

Apostołowie Chrystusa i Niepokalanej
Z racji święta Nawrócenia św. Pawła przybliżmy historię miejsca jego narodzenia, Tarsu.

11.01.2023

12 godzin dla małżeństw
7/8 stycznia - Małżeńska Krucjata Różańcowa - edycja 2

11.01.2023

Non stop z Maryją
7 stycznia - 75. spotkanie "Oddaj się Maryi".

05.01.2022

Urodziny świętego
8 stycznia 1894 r. urodził się im drugi syn. Ledwo urodził się, a już zadbali,…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ