MARYJA!

Trzy spotkania

Trzy spotkania

blue line
Ostatnia sobota września to w Niepokalanowie spotkanie ludzi, którym patronuje św. Maksymilian.

W sobotę, 25 września, w niepokalanowskim sanktuarium miało miejsce kilka ważnych spotkań. Odbyły się spotkanie środowisk, których patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe − MAKSYMILIANALIA; spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, której patronuje św. Maksymilian; oraz 3. Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w siatkówce.

Centralnym punktem spotkań była Msza św., której przewodniczył ks. Marek Sendek - moderator Ruchu Światło-Życie. Pielgrzymów przywitał o. Mariusz Słowik - gwardian Niepokalanowa, który zaznaczył, że św. Maksymiliana wciąż inspiruje nowe pokolenia, jak również tych, którzy podejmują różnorakie działa ewangelizacyjne. Moderator ruchu oazowego zachęcił wszystkich do podejmowania w codziennym życiu drogi świętości. Ks. Marek Sendek zwrócił uwagę na to, że męczeństwo jest pewnego rodzaju drogą. "Ostatnim etapem drogi do świętości jest męczeństwo. Zjawisko męczeństwa nie bierze się znikąd w życiu chrześcijanina. Męczeństwo to dar od Boga, łaska dana, która jakby koronuje całe święte życie".

Poszczególne grupy po Eucharystii miały czas na modlitwę oraz pogłębienie duchowości świętego Patrona poprzez wysłuchanie konferencji pogłębiających. W tym dniu można było oddać krew jako dar dla bliźniego.

W 3. Mistrzostwach Polski Liturgicznej służby ołtarza w siatkówce uczestniczyło 6 drużyn z różnych części naszej Ojczyzny. Pierwsze dwie edycje mistrzostw odbyły się w Leżajsku.

Św. Maksymilian jest patronem: honorowych dawców krwi i działaczy społecznych, elektryków, energetyków, elektroników, krótkofalowców, rodzin, abstynentów, uzależnionych od narkotyków, dziennikarzy, osób więzionych, ruchu pro-life i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka; diecezji: bielsko-żywieckiej, elbląskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej; miast: Zduńskiej Woli, Pabianic, miejscowości Harmęże, Powiatu Oświęcimskiego oraz wielu parafii, kościołów i kaplic.

Teresa M. Michałek, FN / red.

Fot. Depositphotos


NMP z Guadalupe
NMP z Guadalupe

Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jest nazywany "nie ręką ludzką uczyniony", powstał w niewyjaśniony sposób na kruchej tunice noszonej przez Indianina, tzw. tilmie, w XV w. Czyt. relację o objawieniu się Matki Bożej przekazana przez rodowitego Indianina, ks. Andrzeja Garrigę, który był rektorem kościoła Matki Bożej z Guadalupe w San Francisco.

Więcej

Loreto, sanktuarium Świętego Domku
Loreto, sanktuarium Świętego Domku

Włoskie miasto Loreto zawdzięcza swoją sławę dzięki istniejącemu w nim sanktuarium, w którym znajduje się Święty Dom z Nazaretu, jak również powiązanej z jego nazwą najbardziej popularnej litanii maryjnej.

Więcej

Niepokalane Poczęcie
Niepokalane Poczęcie

Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na pierwsze zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy.

Więcej

Działalność wydawnicza

Życzenia świąteczne

Pasterze udali się pośpiesznie do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę (Łk 2,16).

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

4 stycznia, Niepokalanów - 99. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: o. Wojciech Surówka OP.

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

11/12 stycznia - o triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ