Kwarantanna trwa
02.11.2020W tym trudnym czasie, w którym klasztor Niepokalanów został dotknięty skutkami pandemii koronawirusa, doświadczamy bezinteresownej pomocy i życzliwości.
Kwarantanna w Niepokalanowie potrwa do 6 listopada. Jednak bazylika, kaplica św. Maksymiliana i domy rekolekcyjne są dostępne.
Dziękujemy za każdą modlitwę, wsparcie i dobroć. Ten czas, choć trudny, jest jednak błogosławionym. Łączymy się w chorobie, ograniczeniach i bezradności ze wszystkimi, którzy doświadczają trudnych chwil, związanych także z zawsze nieoczekiwanym i dotkliwym odejściem osób bliskich. Nie ominęła i naszej wspólnoty "siostra śmierć". Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: 1 listopada w szpitalu w Sochaczewie w wieku 91 lat br. Bonifacy Kazimierz Stefaniuk, a 2 listopada, również w szpitalu w Sochaczewie w wieku 79 lat - o. Wiesław Zygmunt Głębocki. Msza św. pogrzebowa br. Bonifacego i o. Wiesława będzie sprawowana 9 listopada o 11:00 w Niepokalanowie.
Chociaż pandemia zabija cieleśnie, to jednak nie może zabić nadziei, miłości i wiary, gdyż póki my żyjemy, jesteśmy wezwani do dawania świadectwa niezłomnego ducha i zachowania się "jak trzeba", a Dobry Bóg przez Niepokalaną da siłę i pokieruje nami w ten sposób, by z każdego nawet najtrudniejszego doświadczenia wyprowadzić jeszcze większe dobro.
Ufamy Niepokalanej i św. Maksymilianowi, że ukryli swój klasztor za kordonem kwarantanny, abyśmy mogli Wam służyć w tych i być może jeszcze trudniejszych momentach naszej wspólnej historii. Skoro Wy nie zostawiliście nas, ale w różnoraki sposób nas wspieracie, to my także nie zostawimy Was, a wszelkimi możliwymi z naszej strony środkami i możliwościami chcemy Wam służyć - na razie modlitwą i cierpieniem, nieustannie błagając Boga o oddalenie epidemii i uchronienie Was przed ciężkimi skutkami pandemii.
Mimo tak trudnej sytuacji, wielu naszych Sympatyków wspiera nas także finansowo, czy to przez zamawianie Mszy świętych, czy przez dobrowolne ofiary, dzięki którym możemy kontynuować misję Niepokalanowa, m.in. nieprzerwane wydawając czasopisma ("Rycerz Niepokalanej", "Rycerz Młodych", "Rycerzyk Niepokalanej"), prowadząc transmisji Mszy świętych i nabożeństw na kanale YouTube NIEPOKALAnÓW-TV, prowadząc rekolekcje i spotkania, poprawiając infrastrukturę podejmując niezbędne i konieczne remonty schodów, nagłośnienia, warunków mieszkalnych w domach rekolekcyjnych itp.
Jesteście dla nas cudem Bożej Opatrzności i dowodem tego, że Niepokalana troszczy się o swój Niepokalanów. Czujemy się niegodni takiego wyróżnienia i zawstydzeni, że za tak mało z naszej strony, otrzymujemy dużo więcej. Ufamy, że Niepokalana nas przygotowuje, by użyć - choć na razie nieużyteczne - jako narzędzia w Jej rękach "do jak największego rozszerzenie błogiego królestwa Najświętszego Serca Jezusowego".
Jeżeli chcesz/możesz nadal wspierać nasze działania, możesz to uczynić poprzez:
- zamawianie intencji mszalnych: zob. kontakt
- lub zapisywanie się do Związku mszalnego
- czy to poprzez wpłaty na konto klasztorne:
PKO BP S.A. I O/Sochaczew BP S.A. I O
Dziękujemy i z serca błogosławimy...
Wspólnota klasztoru Niepokalanów
NMP z Guadalupe
Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jest nazywany "nie ręką ludzką uczyniony", powstał w niewyjaśniony sposób na kruchej tunice noszonej przez Indianina, tzw. tilmie, w XV w. Czyt. relację o objawieniu się Matki Bożej przekazana przez rodowitego Indianina, ks. Andrzeja Garrigę, który był rektorem kościoła Matki Bożej z Guadalupe w San Francisco.
Loreto, sanktuarium Świętego Domku
Włoskie miasto Loreto zawdzięcza swoją sławę dzięki istniejącemu w nim sanktuarium, w którym znajduje się Święty Dom z Nazaretu, jak również powiązanej z jego nazwą najbardziej popularnej litanii maryjnej.
Niepokalane Poczęcie
Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na pierwsze zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy.
Działalność wydawnicza
Oddaj się Maryi!
4 stycznia, Niepokalanów - 99. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: o. Wojciech Surówka OP.
Czytaj dalej...Rekolekcje na koniec roku
27-29 grudnia / 30 grudnia - 1 stycznia. Rekolekcje "Ze Świętą Rodziną" i "Sylwester z Maryją".
Czytaj dalej...