26. rocznica wznowienia działalności Radia Niepokalanów
26.02.202128 lutego Radio Niepokalanów obchodzi 26. rocznicę wznowienia swojej działalności.
Z tej racji na Mszy św. o godz. 8:30 będziemy się modlić w intencji pracowników i Słuchaczy niepokalanowskiej rozgłośni.
Eucharystii przewodniczył będzie pierwszy dyrektor radia, a obecnie prowincjał o. Grzegorz Bartosik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również za pośrednictwem fal radiowych oraz transmisji internetowej na kanale Niepokalanów TV.
W 1995 r., po 57 latach przerwy w nadawaniu, spowodowanej II wojną światową oraz reżimem komunistycznym, założone 8 grudnia 1938 r. przez św. Maksymiliana Kolbego Radio Niepokalanów wznowiło działalność.
1 września 1994 r. prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych - z inicjatywy ówczesnego gwardiana klasztoru w Niepokalanowie - o. Kazimierza Więska, otrzymała koncesję na emisję lokalnego programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym. Pierwsza audycja, po reaktywacji, nadana została w Środę Popielcową, 1 marca 1995 r. Radio Niepokalanów świętuje tym samym w 2021 r. 26-rocznicę swojej reaktywacji!
W 1939 r. - tuż po wyemitowaniu dwóch próbnych audycji, po których Radio Niepokalanów przestało nadawać - św. Maksymilian pisał do ówczesnego generała zakonu:
Nasza Stacja Radiowa, która w dniu święta Niepokalanej roznosiła Jej chwałę na falach eteru po całym świecie, teraz ze względu na atak czynników akatolickich milczy, lecz Niepokalana bez wątpienia w końcu odniesie zwycięstwo.
- czyżby proroctwo? Historia Radia Niepokalanów pokazuje, że tak.
Dzisiaj, jako jedyne radio na świecie, założone przez świętego, rozwija się. Mimo wielu przeszkód, wciąż jest wiele pomysłów i osób, które pragną je realizować - tak by dzieło św. Maksymiliana służyło do zbawienia dusz przez Niepokalaną...
Red. / radioniepokalanow.pl
Matka Boża Różańcowa
To wspomnienie odnosi nas do 1571 r., a dokładnie do zwycięstwa wojsk Świętej Ligii nad wojskami imperium osmańskiego, w jednej z największych bitew morskich w dziejach świata, stoczonej 7 października pod Lepanto (obecnie Nafpaktos, Grecja)
Bolesna Matka
Tradycja wymienia siedem bolesnym momentów w życiu Maryi: 1. Proroctwo Symeona; 2. Ucieczka do Egiptu; 3. Zgubienie Jezusa w Jerozolimie; 4. Spotkanie z Synem na Drodze Krzyżowej; 5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa; 6. Zdjęcie Jezusa z krzyża; 7. Złożenie Ciała Jezusa do grobu..
Działalność wydawnicza
Oddaj się Maryi!
5 października, Niepokalanów - 96. spotkanie: świadectwa, konferencje, goście: o. M. Kiedrowicz, Ireneusz i Ewa Rogala.
Czytaj dalej...Maryjne rekolekcje kapłańskie
8-10 października - rekolekcje dla kapłanów w duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Czytaj dalej...Pokój daj nam, Panie
8 października - Modlitwy w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
Czytaj dalej...