Odpust św. Maksymiliana
16.08.202014 sierpnia - uroczystość św. Maksymiliana, odpust w Niepokalanowie, zawierzenie rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.
14 sierpnia - to dzień śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego w bunkrze głodowym w Auschwitz. Jest to też patronalne święto niepokalanowskiego klasztoru, który Święty założył 90 lat temu. W tym dniu polecano w sposób szczególny opiece św. Maksymilian rodziny.
Ducha nie gaście
W tym dniu okolicznościowe kazania na Mszach św. o godz. 11 i 18 w Grodzie Niepokalanej wygłosił o. Ignacy Kosmana. Po Eucharystii o godz. 11. złożono wiązankę kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana. W homilii o. Ignacy zauważył, że dziś Niepokalanów stawia nam pytanie: ile mamy w sobie ducha św. Maksymiliana, ducha bezgranicznego zawierzenia Niepokalanej?
Nabożeństwo przejścia
Transitus to nabożeństwo upamiętniające męczeńską śmierć św. Maksymiliana. Rozpoczęło się ono o godz. 17.00 w kaplicy-sanktuarium św. Maksymiliana. Gwardian Niepokalanowa o. Grzegorz M. Szymanik, ubrany w czerwoną kapę, poprowadził procesję z relikwiami Świętego do ołtarza św. Maksymiliana w bazylice. Tam, po wysłuchaniu "Testamentu św. Maksymiliana" i kilku słów zachęty do naśladowania św. Maksymiliana i szerzenia jego dziedzictwa - Rycerstwa Niepokalanej - można było pomodlić się przy relikwiach Świętego ustawionych na ołtarzy św. Maksymiliana.
Zawierzenie rodzin
Wieczornej Eucharystii ku czci św. Maksymiliana przewodniczył o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI. W tym dniu zostały zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi rodziny.
Świadkowie miłości
Po Mszy św. można było wysłuchać konferencji o "cudzie nad Wisłą", którą wygłosił p. Wincenty Łaszewski - doktor teologii i mariolog, autor książki Zwycięstwa z pomocą Nieba, która była podstawą rozważań rekolekcji rożańcowych, prowadzonych podczas IV edycji Wielkiego Zawierzenia w Niepokalanowie.
FN
Matka Boża Różańcowa
To wspomnienie odnosi nas do 1571 r., a dokładnie do zwycięstwa wojsk Świętej Ligii nad wojskami imperium osmańskiego, w jednej z największych bitew morskich w dziejach świata, stoczonej 7 października pod Lepanto (obecnie Nafpaktos, Grecja)
Bolesna Matka
Tradycja wymienia siedem bolesnym momentów w życiu Maryi: 1. Proroctwo Symeona; 2. Ucieczka do Egiptu; 3. Zgubienie Jezusa w Jerozolimie; 4. Spotkanie z Synem na Drodze Krzyżowej; 5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa; 6. Zdjęcie Jezusa z krzyża; 7. Złożenie Ciała Jezusa do grobu..
Działalność wydawnicza
Maryjne rekolekcje kapłańskie
8-10 października - rekolekcje dla kapłanów w duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Czytaj dalej...Pokój daj nam, Panie
8 października - Modlitwy w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
Czytaj dalej...Nocna Pielgrzymka
12/13 października - o triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.
Czytaj dalej...