Nowenna do Niepokalanej
od 29 listopada do 7 grudnia
Św. Maksymilian bardzo pragnął, aby przygotowanie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP był czasem szczególnej modlitwy i poświęceń dla Niepokalanej. Maryja szczodrze odpowiadała na pokładane w Niej zaufanie.
Kontynuując dzieło Ojca Maksymiliana, co roku klasztor Niepokalanów, parafianie i wierni czciciele Niepokalanej przeżywają ten szczególny czas na modlitwie. Tradycyjnie w bazylice jest odprawiana Nowenna, w czasie której na Mszach św. wieczornych o godz. 18:00 oraz radiowych o godz. 11:00 są głoszone okolicznościowe kazania.
Od kilku lat w kaplicy św. Maksymiliana odbywa się Nowenna według św. Faustyny Kowalskiej, polegająca na odmówieniu codziennie 1000 Zdrowaś Maryjo. Św. Faustyna odprawiła taką Nowennę trzykrotnie. Jak sama napisała w Dzienniczku: "Dla chcącego nic trudnego". Zob. jak wziąć w niej udział.
Działalność wydawnicza
Rycerz Niepokalanej
Styczeń 2021. Katolicki miesięcznik dla Ciebie! Temat numeru: pokój.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
Niepokalanów, 6 lutego 2021 (sobota) - zawierzenia, świadectwa, goście. Transmisja na żywo!
Czytaj dalej...Różańcowe rekolekcje
8-10 lutego 2021. Niepokalanów Lasek: Różańcowe rekolekcje w ciszy i milczeniu.
Czytaj dalej...