MARYJA!

Nowenna do Niepokalanej

Nowenna do Niepokalanej


Nowenny przygotowujące do dobrego przeżycia uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
v.3337.2020.2

Od samego początku w Niepokalanowie w sposób szczególny była i jest obchodzona uroczystość patronalna Niepokalanego Poczęcia NMP. W 1927 r., zaraz po przybyciu z Grodna do Teresina, franciszkanie w czasie Nowenny odprawili swoje rekolekcje zakonne. Św. Maksymilian bardzo dbał, aby to był czas szczególnej modlitwy i poświęceń dla Niepokalanej. Maryja szczodrze odpowiadała na pokładane w Niej zaufanie.

Początek: 29 listopada - zakończenie: 7 grudnia

Kontynuując dzieło Ojca Maksymiliana, co roku bracia z klasztoru, tutejsi parafianie i wierni czciciele Niepokalanej przeżywają ten szczególny czas na modlitwie. Tradycyjnie w bazylice jest odprawiana Nowenna, w czasie której na Mszach św. wieczornych o godz. 18:00 oraz radiowych o godz. 11:00 są głoszone okolicznościowe kazania.

Nowenna do Niepokalanej

Nowenna według św. Faustyny Kowalskiej.

Św. Faustyna trzykrotnie odprawiła dziewięć dni przygotowania, odmawiając codziennie 1000 Zdrowaś Maryjo. Jak sama napisała w Dzienniczku: "Dla chcącego nic trudnego".

Nowenna ta w Niepokalanowie odbywa się w dniach od 29 listopada do 7 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7:00. Następnie wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 21:00. W ciągu dnia jest pięć 2-godzinnych bloków modlitewnych, z których każdy zawiera cały Różaniec (20 tajemnic). Pomiędzy blokami modlitewnymi jest godzinna przerwa na odpoczynek, posiłek lub indywidualną modlitwę w ciszy. Jest to doskonały czas spotkania się z Bogiem i oddania Mu wszelkich trosk i kłopotów dnia codziennego.

Nowenna według Faustyny

W czasie Nowenny wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji w piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed spotkaniem Oddaj się Maryi. Najpierw uczestnicy czuwania wezmą udział w jednym bloku modlitewnym od 19:00 do 21:00, a następnie będzie dla nich sprawowana Msza św. Od 22:00 do 6:00 przybyli pielgrzymi będą czuwać w cichej indywidualnej modlitwie w Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu. W sobotę o 6:00 w kaplicy św. Maksymiliana zostaną odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i zostanie odmówiona jedna część Różańca. Następnie od 7:00 do 21:00 normalny program nowenny.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia porządek Mszy św. jest następujący: 6:00, 7:00 (w kalicy św. Maksymiliana), 8:00, 11:00 i 18:00. Po Mszy św. o 11:00 będzie wystawiony Najśw. Sakrament w Godzinie Łaski.

Mszy św. odpustowej o 11:00 będzie przewodniczył abp Andrzej Dzięga - metropolita szczecińsko-kamieński.

Na zakończenie liturgicznego spotkania chętni będą mogli wstąpić do Rycerstwa Niepokalanej.

Niech Maryja nas wspiera w tych wszystkich zamiarach, aby wszystko, co robimy, było na większą chwałę Boga.


według świętej Faustyny
Więcej
Rozważania na YouTube
Więcej

Działalność wydawnicza

Maksymiliany 2020

18-23 października - czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów (on-line).

Czytaj dalej...
Rekolekcje kapłańskie

27-29 października rekolekcje dla kapłanów w duchu maryjno-kolbiańskim: Św. Maksymilian jako wzór dla kapłana w odczytywaniu znaków czasu

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

7-8 listopada - O triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

NAMIOT
ZAWIERZENIA

Pomóż nam postawić namiot dla pielgrzymów w Niepokalanowie.

PRZEKAŻ