MARYJA!

Kaplica Wieczystej Adoracji

Ósma Gwiazda w Koronie Maryi Królowej Pokoju

Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój

1 września 2018 r. w Niepokalanowie otwarto Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Data jest znamienna. Trudno o bardziej wyraziste nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju, niż kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej.

39.2024.2

Wieczysta adoracja

w Kaplicy pw. Gwiazda Niepokalanej

Światowego Centrum Modlitwy o Pokój

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię

Pan Jezus

1 września 2018 r. w ramach Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została otwarta Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu pw. Gwiazda Niepokalanej.

W ten sposób spełniło się jedno z marzeń św. Maksymiliana.

Modlitwa w Kaplicy Adoracji stała się stałym punktem wielu parafian i pielgrzymów odwiedzających Niepokalanów. Wielu z nich doświadczyło zbawiennego przebywania przed obliczem Pana.

Obecnie pragniemy stworzyć grupę osób odpowiedzialnych za nieustanną (wieczystą) adrację.

Pomaga nam w tym fundacja "Adoremus Te Christe", która zajmuje się tworzeniem kaplic wieczystej adoracji - 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Inspiracją dzieła jest doświadczenie Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, którego charyzmatem jest apostolat adoracji Najświętszego Sakramentu.

Istotą wieczystej adoracji jest, aby Najświętszy Sakrament ani przez chwilę nie pozostawał sam.

Każdy uczestnik podejmuje jedną stałą godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji w Niepokalanowie (nie on-line).

Ja jestem i czekam na Ciebie...

Odchodząc z ziemi Jezus rzekł: "Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28,20). Jezus jest z nami żywy i prawdziwy w Najświętszym Sakramencie - tak uczy Kościół. Nawet parę minut z Nim ukrytym Hostii jest czasem wyjątkowym i bezcennym. Możliwość adoracji Go w każdym momencie dnia i nocy jest przywilejem i błogosławieństwem dla adorujących, ich rodzin i całej okolicy. Kaplica Adoracji jest darem, a zarazem wyzwaniem, aby Jezus nie był sam, dlatego jako opiekunowie tego miejsca pragniemy zaprosić Cię do Dzieła Adoracji, która polega na jednej godzinie czuwania w tygodniu.

Tu możesz dopisac się do grupy adorującej:

Zasady funkcjonowania grupy
adorującej Najświętszy Sakrament

 • Wybrana godzina jest osobistym spotkaniem miłości z Panem Jezusem, prawdziwie obecnym w Najświętszym Sakramencie, odbywa się o tej samej porze wybranego dnia tygodnia. Bądź punktualny na to spotkanie. Pamiętaj, Pan nigdy nie może być sam.
 • Jesteś strażnikiem Eucharystii, przyjacielem Jezusa.
 • Adoracja odbywa się w ciszy, która umożliwia medytacje i odkrycie Bożej obecność, a także sprzyja intymności spotkania i należytemu słuchaniu Pana.
 • W czasie adoracji otwieraj swoje serce, ponieważ Jezus w Najświętszym Sakramencie przez Ciebie wylewa na świat ogromne łaski.
 • Możesz spędzić "świętą godzinę" jak chcesz, pamiętając, że jesteś w Bożej obecności.
  • Możesz przynieść i rozważać Pismo Święte.
  • Możesz dziękować Bogu za otrzymane dobrodziejstwa, za dar życia swojego i innych, za wszystko, za łaskę, dzięki której możesz Go adorować. Z czasem przekonasz się, za jak wiele spraw możesz wielbić i dziękować Bogu.
  • Możesz też z Nim rozmawiać, opowiedzieć Mu o swoich problemach, wstawić się za niektórymi ludźmi lub przez swoją adorację naprawić wiele świętokradztw i bluźnierstw, którymi Bóg jest obrażany, lub po prostu kontemplować Go w milczeniu, przyjmując Jego pokój.
  • Możesz także modlić się różańcem, kontemplując Jezusa w sercu Maryi. Pamiętaj, że Jezus, którego adorujesz, stoi naprawdę przed Tobą.
 • Przychodząc na adorację, zwróć uwagę na godny i odpowiedni strój. Należy pamiętać, że kaplica adoracji nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Ubranie powinno zasłaniać ramiona, brzuch oraz nogi.

Jeśli chcesz współtworzyć to piękne i wyjątkowe dzieło, serdecznie zapraszamy Cię do uczestnictwa w wieczystej adoracji. Wybierz dogodny dla Ciebie dzień tygodnia i godzinę, w której pragniesz trwać przed Panem. Swój wybór i wymagane dane zaznacz na deklaracji zgłoszeniowej:

 1. pobranej ze stolika i wypełnioną pozostaw w skrzynce obok,
 2. na stronie internetowej adoremusTeChriste.pl/niepokalanow.

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia zadzwoni do Ciebie koordynator, celem potwierdzenia wybranej godziny, wpisania do tygodniowego grafiku i przekazania materiałów uczestnika. Poniżej znajdziesz numery kontaktowe osób, które chętnie Ci pomogą, wytłumaczą i odpowiedzą na pytania.

Koordynator główny

Agnieszka, tel. 668 838 088

Koordynatorzy bloków czasowych

0:00 - 6:00 − Teresa, tel. 792 444 690
6:00 - 12:00 − Marek, tel. 604 529 693
12:00 - 18:00 − Sylwia, tel. 504 997 431
18:00 - 24:00 − Anna, tel. 660 567 044

24 koordynatorów godzinowych

Są to osoby, które opiekują się konkretną godziną w ciągu całego tygodnia i upewniają się, że godzina, za którą odpowiadają ma zapewnioną adorację. Każda z osób adorujących zapisanych na adorację ma kontakt do koordynatora godzinowego, do którego może się zawsze zwrócić o pomoc w zorganizowaniu zastępstwa.

Decyzja o podjęciu regularnej adoracji - jednej godziny w tygodniu - jest przede wszystkim sprawą miłości i wdzięczności. Doświadczając miłości Boga, chcemy podjąć zobowiązanie do stałej i regularnej obecności przy Jezusie, a nie tylko wtedy, gdy akurat znajdujemy na to czas i ochotę. Nie oglądaj się na inne osoby, bo to Ciebie Jezus zaprasza i pyta: CZY KOCHASZ MNIE?

Na adorację możesz zawsze przyjść, bez zapisów. Zachęcamy Cię jednak do podjęcia zobowiązania adorowania Jezusa przez jedną godzinę w tygodniu. Jest to bardzo ważne, aby nie pozostawić Najświętszego Sakramentu ani na chwilę bez opieki. Często w kaplicy są osoby bez zapisów, jednak warunkiem istnienia kaplicy wieczystej adoracji jest współodpowiedzialność i wierność stałych adoratorów.

Jeśli chciałbyś współtworzyć to piękne i wyjątkowe dzieło, ale z jakiegoś powodu nie możesz zdeklarować się na stały dzień i godzinę adoracji, możesz zapisać się na "Złotą Listę". Jest to lista osób, z którymi kontaktują się koordynatorzy w przypadku, gdy potrzebne jest zastępstwo za inną osobę. Jeśli będziesz mógł przyjść w danym dniu, na określoną godzinę - pomożesz nam rozwiązać problem pustej godziny.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mimo dobrych chęci i intencji, nikt nie jest w stanie zapewnić o swojej obecności na adoracji za każdym razem. Choroba, wyjazd, urlop, i inne nieprzewidziane okoliczności to część naszego życia. Zobowiązanie do stałego dnia i godziny adoracji włącza nas we wspólnotę osób adorujących, a wspólnota otwiera dla nas wiele możliwości. System organizacji adoracji w kaplicy przewiduje kilka sposobów na znalezienie zastępstwa. Chcemy, aby adoracja pozostała darem serca i była odpoczynkiem przy Panu.

"Szukanie zastępstwa" budzi w nas niepokój i kojarzy się z jakimś problemem i niedogodnością. Patrząc jednak z innej strony, można stwierdzić, że szukanie zastępstwa to tak naprawdę dar:

 • dla mnie, ponieważ czyni ze mnie misjonarza, ewangelizatora, który proponuje w swoim środowisku możliwość lepszego poznania Jezusa i bycia w Jego obecności;
 • dla osoby, którą proszę o zastępstwo, ponieważ umożliwia jej skonfrontowania się bezpośrednio z tym, jak wygląda jej osobista relacja z Bogiem;
 • dla osoby, która zgodzi się podjąć zastępstwo, ponieważ będzie to dla niej wspaniała okazja do tego, by spędzić godzinę sam na samz z Jezusem.

A zatem, przyjmujmy i ofiarujmy ten dar z radością!

Szukanie zastępstwa możemy podzielić na 4 etapy:

 • 1. Najpierw sprawdź na liście kontaktów, którą otrzymałeś od swojego koordynatora, czy razem z Tobą o tej samej godzinie jest inna osoba adorująca. Jeśli tak, upewnij się, że będzie ona obecna na adoracji.
 • 2. Jeśli nie ma nikogo razem z Tobą, poszukaj kogoś spośród swoich znajomych, krewnych lub przyjaciół, którzy mogliby Cię zastąpić.
 • 3. Jeżeli nikogo nie znajdziesz, poszukaj na liście kontaktów wśród osób adorujących o tej samej godzinie co Ty, tylko z innego dnia tygodnia i spróbuj się zamienić (wymiana).
 • 4. Jeżeli nadal nikogo nie znalazłeś, skontaktuj się ze swoim koordynatorem godzinowym i zgłoś problem.

Uwaga! Jeżeli wyjeżdżasz na wakacje lub z innego powodu nie będzie Ciebie przez dłuższy okres czasu, Twoim zadaniem będzie znalezienie zastępcy i poinformowanie o tym swojego koordynatora godzinowego.

Kaplica adoracji to latarnia, która świeci w mrokach ciemności tego świata, a jej ogień przepełniony miłosierdziem i obecnością eucharystyczną Jezusa ogrzeje każdego, kto się do niej zbliży.


Proroctwo o. Kolbego, które się wypełniło...

Kaplice Pokoju na świecie
Więcej
Pokój zwycięża
Więcej
Pokój jest łaską
Więcej
Marzenie św. Maksymiliana
Więcej
Uśmiech Matki Bożej
Więcej
Adoracja jest miłością
Więcej