MARYJA!

Nabożeństwo Pokutne Trzech Sobót

Nabożeństwo Pokutne Trzech Sobót


v.4711.2020.10

27 czerwca · 11 lipca · 18 lipca


Pokuty, Pokuty, Pokuty - Maryja wciąż wzywa do przemiany życia. Tak prosiła w Lourdes, w Fatimie i w wielu innych miejscach. Jak wielu jest głuchych na to wołanie. Nie widzi albo celowo nie chce widzieć swojej winy, tłumacząc na różne sposoby swoje grzechy. Jednym z największych grzechów naszego pokolenia jest bezkarne mordowanie nienarodzonych. Odmawiamy im wszelkich praw do życia, stawiając swoją wygodę i egoizm nad ich prawem do istnienia.

Tak jak w roku ubiegłym, i tym roku, w Wielkim Poście odbyły się w Niepokalanowie specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako ekspiacja za mord na nienarodzonych dzieciach. W związku z ograniczeniami liczby wiernych w kościele postanowiliśmy je odprawić na przełomie czerwca i lipca. Przez trzy soboty (27 czerwca, 11 i 18 lipca) będziemy modlić się na Eucharystii o godz. 11:00 w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu. Łącząc się z krzyżową ofiarą Jezusa, która gładzi grzechy całego świata, będziemy prosić o Boże Miłosierdzie dla matek, ojców, krewnych, lekarzy, służby zdrowia, duchownych, polityków, nauczycieli i innych odpowiedzialnych za śmierć nienarodzonych.

Transmisje

Po Mszy św., przed wystawionym Najśw. Sakramentem, zostaną odmówione specjalne modlitwy uwolnienia z ciężaru winy po grzechu aborcji. 27 czerwca będziemy się modlić modlitwą matki, solidaryzując się ze wszystkimi cierpiącymi kobietami, 11 lipca będziemy łączyć się z mężczyznami, odmawiając modlitwę ojca. 18 lipca w specjalnym nabożeństwie będziemy przepraszać Boga za wszystkich ludzi winnych aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.

Po zakończeniu Nabożeństwa będzie możliwość obejrzenia filmu Nieplanowane. Pokazy odbywać się będą w sali św. Bonawentury (za bazyliką) o godz. 13:00. Po filmie będzie możliwość wymiany zdań. Słowo wprowadzające i rozmowę poprowadzi Wiesława Kowalska z Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Jasnej Górze.

Dodatkowe projekcje filmu Nieplanowane odbędą się w niedzielę 14, 21, 28 czerwca oraz 5, 12 i 19 lipca o godz. 11:00 i 14:15. Słowo wprowadzające i rozmowę poprowadzi Wiesława Kowalska. Na pokrycie kosztów licencji po pokazie będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów licencji oraz na kolejne działania w obronie życia. Będzie możliwość złożenia ofiary na Msze św. wynagradzające za grzech aborcji odprawiane codziennie w kaplicy św. Maksymiliana [ zob. w obronie życia ] oraz zakupić specjalnie wydany modlitewnik obrońców życia Nieplanowane.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, którym drogie jest każde życie ludzkie. Niech to wspólne przebłaganie dokona cudu uwolnienia i uzdrowienia całego naszego narodu. Wszystkie tekst modlitw zostały wydrukowane w specjalnie przygotowanej broszurce Nipokalana oto nasz ideał. W obronie życia, aby je można było zabrać do swoich środowisk celem większego rozpropagowania. Kroki do uwolnienia z poczucia winy po aborcji, modlitwę matki, modlitwę ojca, świadectwa itp. można odnaleźć na: www.poaborcji.pl i www.duchowaadopcja.info. Prosimy o pomoc w rozpropagowaniu informacji o nabożeństwie. Poniżej plakat do pobrania:

Nabożeństwo Trzech Sobót - plakat

Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane... – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...

Prawdziwe "tornado", jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

Kategoria wiekowa: 15+

Działalność wydawnicza

Rycerz Niepokalanej

Styczeń 2021. Katolicki miesięcznik dla Ciebie! Temat numeru: pokój.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

Niepokalanów, 6 lutego 2021 (sobota) - zawierzenia, świadectwa, goście. Transmisja na żywo!

Czytaj dalej...
Różańcowe rekolekcje

8-10 lutego 2021. Niepokalanów Lasek: Różańcowe rekolekcje w ciszy i milczeniu.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

NAMIOT
ZAWIERZENIA

Pomóż nam postawić namiot dla pielgrzymów w Niepokalanowie.

PRZEKAŻ