Z Grodna do Niepokalanowa
W poniedziałek rano, 21 listopada 1927 r., do nowego klasztoru Niepokalanowa przybyło 20 zakonników: 18 braci zakonnych oraz dwóch kapłanów - Ojciec Maksymilian Kolbe oraz jego brat, Ojciec Alfons. Tak o wydarzeniu sprzed 90 lat pisał br. Gabriel Siemiński, w przeddzień wyjazdu do Niepokalanowa.
Niepokalanów, do którego za kilka godzin mamy wyjechać, jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. My również zostaliśmy wybrani przez Niepokalaną, a przez to wybraństwo staliśmy się Jej własnością. Jutro przypada uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona, Niepokalana, cała była oddana Bogu - i my również w wigilię tej uroczystości złóżmy ofiarę z siebie i oddajmy się jako nieużyteczne narzędzie w Jej ręce, a oddajmy się niepodzielnie, bez zastrzeżeń, na zawsze.
W tym nowym klasztorze poświęcenie się nasze musi być całkowite. Zakonność tam musi kwitnąć w całej pełni, praktykować będziemy przede wszystkim posłuszeństwo. Będzie tam bardzo ubogo, bo wedle ducha św. Franciszka. Dużo będzie pracy, wiele cierpień i wszelkich niewygód. Regułę naszą, święte Konstytucje i wszystkie przepisy zakonne będziemy zachowywać z całą surowością, bo Niepokalanów powinien i musi być wzorem życia zakonnego.
TM/red.
Działalność wydawnicza
Rycerz Niepokalanej
Styczeń 2021. Katolicki miesięcznik dla Ciebie! Temat numeru: pokój.
Czytaj dalej...Formacja kobiet
23 stycznia, Niepokalanów - spotkania dla kobiet pt. "Droga serca kobiety".
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
Niepokalanów, 6 lutego 2021 (sobota) - zawierzenia, świadectwa, goście. Transmisja na żywo!
Czytaj dalej...