MARYJA!

Osobiste Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana

Osobiste Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana

blue line
W wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 19 listopada, Fundacja "Solo Dios Basta" przeprowadziła w Niepokalanowie czuwanie modlitewne z ponowieniem aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.

Podczas czuwania odbyła się premiera filmu o ks. Dolindo Ruotolo, który podczas swojego ziemskiego życia w heroiczny sposób okazał wierność Panu Bogu i Kościołowi. W życiu tego kapłana Pan Jezus królował w pełni, dlatego dla wielu chrześcijan jest on świadkiem wiary i zaufania Kościołowi, mimo różnych przeciwności.

Spotkanie rozpoczęto modlitwą różańcowa, po której jedne z liderów Fundacji "Solo Dios Basta" zaproponował zebranym, by czynnie włączyli się w uedowanie w naszej Ojczyźnie kaplic adoracji Najśw. Sakramentu. W konferencji zauważył, że są to miejsca niezwykłej odnowy duchowej, dzięki obecności samego Boga, "nie ma tam wstępu szatan, więc są to miejsca całkowicie święte".

Mszy św. podczas spotkania przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Ksiądz Biskup zachęcił wiernych do radosnego przebywania z Jezusem, do czerpania mocy z Jego obecności i świadczenia w świecie o Jezusie jako naszym Królu i Zbawcy. "Świat nas nie rozpieszcza, musimy toczyć wiele bojów, ale świadomość, że Jezus jest z nami jako nasz Król będzie dodawać nam siły" - zauważył kaznodzieja.

Spotkaniu towarzyszył sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo, który może być dla każdego przykładem zaufania do końca Kościołowi i Jezusowi jako Królowi naszego życia. Zebrani mogli usłyszeć konferencję ks. Michele Madonny - wielkiego miłośnika i znawca ks. Dolindo, duszpasterza młodzieży i proboszcza parafii Santa Maria do Montesanto w Neapolu. Prelegent zwrócił uwagę na przeciwności, z którymi zmagał się ks. Dolindo oraz o jego zaufaniu Kościołowi i Jezusowi jako Królowi.

Centralnym punktem spotkania modlitewnego było odmówienie aktu przyjęcia Chrystusa Króla jako naszego Pana. Całonocna adoracja Chrystusa zakończyła się Mszą św. o poranku oraz rozesłaniem uczestników spotkania do świadczenia o Jezusie w swoich środowiskach.

Teresa M. Michałek, FN / red.
fot. br. M. Wojtak OFMConv


Sobota wszystkich sobót
Sobota wszystkich sobót

Jeśli zapytamy, kogo w szczególny sposób czcimy w sobotę, raczej nie będzie miał problemu z odpowiedzią nawet przeciętnie wierzący katolik. Różańce, litanie, wotywne Msze ku czci Najśw. Maryi Panny, dedykowane Jej nabożeństwa, szczególnie to pierwszosobotnie - mocno utrwalają w pamięci Maryjny wymiar każdej soboty.

Więcej

Zwiastowanie Maryi Pannie
Zwiastowanie Maryi Pannie

Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.

Więcej

Działalność wydawnicza

Margaretki 2024

27 kwietnia - VII Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz grup i wspólnot modlących się za kapłanów.

Czytaj dalej...
Post Daniela

29 kwietnia - 5 maja, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

4 maja, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wiesława Kowalska, Modlitwa ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ