MARYJA!

Osobiste Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana

Osobiste Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana

blue line
W wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 19 listopada, Fundacja "Solo Dios Basta" przeprowadziła w Niepokalanowie czuwanie modlitewne z ponowieniem aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.

Podczas czuwania odbyła się premiera filmu o ks. Dolindo Ruotolo, który podczas swojego ziemskiego życia w heroiczny sposób okazał wierność Panu Bogu i Kościołowi. W życiu tego kapłana Pan Jezus królował w pełni, dlatego dla wielu chrześcijan jest on świadkiem wiary i zaufania Kościołowi, mimo różnych przeciwności.

Spotkanie rozpoczęto modlitwą różańcowa, po której jedne z liderów Fundacji "Solo Dios Basta" zaproponował zebranym, by czynnie włączyli się w uedowanie w naszej Ojczyźnie kaplic adoracji Najśw. Sakramentu. W konferencji zauważył, że są to miejsca niezwykłej odnowy duchowej, dzięki obecności samego Boga, "nie ma tam wstępu szatan, więc są to miejsca całkowicie święte".

Mszy św. podczas spotkania przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Ksiądz Biskup zachęcił wiernych do radosnego przebywania z Jezusem, do czerpania mocy z Jego obecności i świadczenia w świecie o Jezusie jako naszym Królu i Zbawcy. "Świat nas nie rozpieszcza, musimy toczyć wiele bojów, ale świadomość, że Jezus jest z nami jako nasz Król będzie dodawać nam siły" - zauważył kaznodzieja.

Spotkaniu towarzyszył sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo, który może być dla każdego przykładem zaufania do końca Kościołowi i Jezusowi jako Królowi naszego życia. Zebrani mogli usłyszeć konferencję ks. Michele Madonny - wielkiego miłośnika i znawca ks. Dolindo, duszpasterza młodzieży i proboszcza parafii Santa Maria do Montesanto w Neapolu. Prelegent zwrócił uwagę na przeciwności, z którymi zmagał się ks. Dolindo oraz o jego zaufaniu Kościołowi i Jezusowi jako Królowi.

Centralnym punktem spotkania modlitewnego było odmówienie aktu przyjęcia Chrystusa Króla jako naszego Pana. Całonocna adoracja Chrystusa zakończyła się Mszą św. o poranku oraz rozesłaniem uczestników spotkania do świadczenia o Jezusie w swoich środowiskach.

Teresa M. Michałek, FN / red.
fot. br. M. Wojtak OFMConv

Wiadomości

01.02.2023

Matka odsuwająca miecz
Ofiarowanie, Oczyszczenie, Przedstawienie, Spotkanie, Matki Bożej Gromnicznej. Skąd tyle nazw?

25.01.2021

Apostołowie Chrystusa i Niepokalanej
Z racji święta Nawrócenia św. Pawła przybliżmy historię miejsca jego narodzenia, Tarsu.

11.01.2023

12 godzin dla małżeństw
7/8 stycznia - Małżeńska Krucjata Różańcowa - edycja 2

11.01.2023

Non stop z Maryją
7 stycznia - 75. spotkanie "Oddaj się Maryi".

05.01.2022

Urodziny świętego
8 stycznia 1894 r. urodził się im drugi syn. Ledwo urodził się, a już zadbali,…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ