Styczniowe funjobsy
05.02.2021
Natura, cel, środki i misja rycerzy Niepokalanej, to tematy czwartkowych spotkań on-line rycerzy Niepokalanej.
Od stycznia w każdy czwartek o godz. 19:10 organizowane są funjobsy, czyli wirtualne spotkania MI poświęcone lepszemu poznaniu Statutów Generalnych oraz Dyrektorium Narodowego MI.
W spotkaniu może uczestniczyć każdy, wystarczy tylko skorzystać z usługi MS Teams.
Podczas kolejnych funjobsów o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI, przypomniał nie tyle historię MI, co jego obecną formę prawną. Zgodnie z art. 1 Statutów Generalnych, "może ono przybierać również odmienne określenia (...) zachowując jednak międzynarodowy skrót MI". Omówiono również cel MI, który św. Maksymilian jakby proroczo wpisał w konstytucję dogmatyczna o Kościele nr 66.
Podczas kolejnego spotkania przybliżona została misja MI, którą św. Maksymilian określił jako "całość życia katolickiego w nowej formie, polegającej na łączności z Niepokalaną Wszechpośredniczką naszą u Jezusa". Statuty Generalne w kilku artykułach przybliżają misję rycerza Niepokalanej, który powinien "być świętym"; "zawsze i wszędzie być misjonarzem" oraz pamiętać, że głównym środkiem w ewangelizacji jest "modlitwa, ofiara i świadectwo życia". Z uczestnikami spotkań nakreślone został obszary misji, którym są: osobiste nawrócenie, rodzina i wreszcie cały świat.
Prowadzący spotkania zwrócił uwagę na środki, którymi dziś możemy się posługiwać, aby realizować cel i misję MI. Członkowie MI stosują środki, które w profetycznym i franciszkańskim duchu wykorzystywał Ojciec Kolbe, stając się przez to apostołami "pióra, mikrofonu, ekranu czy jakiegokolwiek innego środka społecznego przekazu" (por. Pisma, 335).
Podczas każdego spotkania nie brakuje czasu na modlitwę oraz wymianę doświadczeń.
Wykorzystując dar Roku Świętego Józefa, na zakończenie każdego funjobsa O. Wiceprezes Narodowy MI proadzi medytację nad modlitwą "Ojcze nasz", zakończoną modltwą do św. Józefa, dzięki temu uczestnicy mogą skorzystać z łaski odpustu zupełnego.
Wiadomości
23.03.2022
Ołtarz Świętego Józefa
Wotum wdzięczności za opiekę św. Józefa nad Niepokalanowem.19.03.2021
Święty Józef w Niepokalanowie Japońskim
Niepokalanowianie uciekali się do opieki św. Józefa i zawsze byli wysłuchani. W polskim Niepokalanowie jest…18.03.2021
Niepokalanów pod opieką Świętego Józefa
19 marca 1949 r. niepokalanowski klasztor wieczorem w czasie nabożeństwa w klasztornej kaplicy oddał się…18.03.2022
Święty Józef - wzór rycerza Niepokalanej
Maksymilian Maria Kolbe uczył braci, jak potężnym orędownikiem jest św. Józef i jak wielką czcią…19.03.2022