Maryjne działania
16.09.2019Oddaj się Maryi, podczas którego ok. setka osób włączyło się do Rycerstwa Niepokalanej.
Pierwsza sobota września w Niepokalanowie. Wokół bazylik przewija się mnóstwo osób. Kolejny już raz będziemy zawierzać siebie i swoje sprawy Niepokalanej, a po Eucharystii - wynagradzać wszelkie obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, poprzez odmówienie modlitwy różańcowej oraz rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.
Przechodzę obok grupki kobiet. Jedna z nich rozdaje Akty Zawierzenia oraz małą karteczki do zapisania próśb i podziękowań. Tłumaczy przy tym: "Napiszcie wszystko, co nosicie w sercu, wszystko przekażcie Matce Bożej, by Ona się tym zajęła; ale opiszcie swoje sprawy i problemy bardzo dokładnie". Na co jedna z kobiet z zażenowaniem odpowiada: "Ale w takim razie to ja będę potrzebować jakiejś dużej kartki, a nie takiej malutkiej!".
Przechodzę dalej i widzę podobną sytuację. Wchodzę do bazyliki, by pozdrowić Pana Jezusa, a przed konfesjonałami widzę kolejki penitentów. W tym szczególnym dniu wiele osób chce oczyścić swoje sumienie w sakramencie pojednania.
Wrzeście trafiam do sali św. Bonawentury, w której o. Mirosław Kopczewski wygłasza konferencję przygotowującą do oddania się Niepokalanej. Wyjaśnia czym jest zawierzenie:
"Najważniejsze jest, byśmy to my pozwolili Matce Bożej działać w naszym życiu. Matka Boża nie zapomina o nas, swoich dzieciach Jej oddanych. Ona zawsze będzie nam pomagać, nawet w najtrudniejszych chwilach naszego życia. A nawet wtedy, gdy my o Niej zapomnimy, to Ona o nas nie zapomni".
Ojciec Mirosław przypominał, że podstawą naszego oddania się Matce Bożej jest wypełnienie Testamentu z Krzyża. "Wypełniamy testament Pana Jezusa, gdy bierzemy Maryję do siebie" - zaznaczył o. Mirosław.
Po Mszy św. do Rycerstwa Niepokalanej wstąpiło ponad 100 osób.
Konferencję Maryja jako wzór kobiecości wygłosiła Marzena Szczepkowska - absolwentka "Kolbianum". Prelegentka zwróciła uwagę na piękno bycia kobietą, a mówiąc o godności kobiety, podkreśliła, jak wielką wartość to powołanie niesie dla świata, społeczeństwa i Kościoła.
Jak zawsze swoimi świadectwami o działaniu Matki Bożej w codziennym życiu podzielili się uczestnicy spotkania. Maria opowiedziała o nawróceniu swojego najstarszego syna Mateusza, który z całą rodziną zaczął chodzić do kościoła i ze swoim tatą, a jej mężem, brał udział w pielgrzyce do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie.
Michał przyznał, że zawierzył w Niepokalanowie pewną inicjatywę.
Maria podzieliła się radością daru potomstwa otrzymanego przez jej syna i synową.
Joanna wyznała, że po zawierzeniu swego syna Stanisława, Matka Boża wyciągnęła go nałogu narkotyków. Także sprawa sądowa zakończyła się pomyślnie, dzięki zawierzeniu jej Maryi.
Jadwiga także podzieliła się radością z wyproszenia daru macierzyństwa dla córki oraz doświadczeniem opieki Matki Bożej nad nowonarodzoną wnuczką.
Inna pani mówiła o pojednaniu w rodzinie i jaj jej ojciec podjął leczenie z choroby alkoholowej, bedąc członkiem grupy AA w Gietrzwałdzie.
Małgorzata, która na zawierzenia przyjeżdża od półtora roku, modliła się o to, by wraz z siostrą mogły pojechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W ubiegłym roku podczas spotkania rodzin w Niepokalanowie wygrała konkurs o św. Maksymilianie, którego nagrodą była pielgrzymka do Ziemi Świętej. Małgorzata prosiła także o mieszkanie. niedługo potem w jej mieście zostały wylosowane mieszkania dla osób potrzebujących. Udało jej się wylosować 2-pokojowe mieszkanie.
Kolejna pani podzieliła sie historią ze swego życia, jak to dzięki Matce Bożej udało sie jej rodzinie wrócić d o Polski z Holandii.
Joanna opowiedizała, jak Matka Boża pomogła jej załatwić sprawy, których po ludzku były niere do rozwiązania.
Kolejne spotkanie Oddaj się Maryi
juz w pierwszą sobotę października.
Teresa M. Michałek
Matka Boża Różańcowa
To wspomnienie odnosi nas do 1571 r., a dokładnie do zwycięstwa wojsk Świętej Ligii nad wojskami imperium osmańskiego, w jednej z największych bitew morskich w dziejach świata, stoczonej 7 października pod Lepanto (obecnie Nafpaktos, Grecja)
Bolesna Matka
Tradycja wymienia siedem bolesnym momentów w życiu Maryi: 1. Proroctwo Symeona; 2. Ucieczka do Egiptu; 3. Zgubienie Jezusa w Jerozolimie; 4. Spotkanie z Synem na Drodze Krzyżowej; 5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa; 6. Zdjęcie Jezusa z krzyża; 7. Złożenie Ciała Jezusa do grobu..
Działalność wydawnicza
Oddaj się Maryi!
5 października, Niepokalanów - 96. spotkanie: świadectwa, konferencje, goście: o. M. Kiedrowicz, Ireneusz i Ewa Rogala.
Czytaj dalej...Maryjne rekolekcje kapłańskie
8-10 października - rekolekcje dla kapłanów w duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Czytaj dalej...Pokój daj nam, Panie
8 października - Modlitwy w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
Czytaj dalej...