MARYJA!

Nowenna do Niepokalanej
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Nowenna do Niepokalanej

Nowenny przygotowujące do dobrego przeżycia uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Od samego początku w Niepokalanowie w sposób szczególny była i jest obchodzona uroczystość patronalna Niepokalanego Poczęcia NMP. W 1927 r., zaraz po przybyciu z Grodna do Teresina, franciszkanie w czasie Nowenny odprawili swoje rekolekcje zakonne. Św. Maksymilian bardzo dbał, aby to był czas szczególnej modlitwy i poświęceń dla Niepokalanej. Maryja szczodrze odpowiadała na pokładane w Niej zaufanie.

Początek: 29 listopada - zakończenie: 1 grudnia

Kontynuując dzieło Ojca Maksymiliana, co roku bracia z klasztoru, tutejsi parafianie i wierni czciciele Niepokalanej przeżywają ten szczególny czas na modlitwie. Tradycyjnie w bazylice jest odprawiana Nowenna, w czasie której na Mszach św. wieczornych o godz. 18:00 oraz radiowych o godz. 11:00 są głoszone okolicznościowe kazania.

Już trzeci raz dla wszystkich chętnych jest organizowana Nowenna według św. Faustyny Kowalskiej, która trzykrotnie odprawiła dziewięć dni przygotowania, odmawiając codziennie 1000 Zdrowaś Maryjo. Jak sama napisała w Dzienniczku: dla chcącego nic trudnego. W dniach od 29 listopada do 7 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana odbywa się wspomniana Nowenna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7:00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W ciągu całego dnia jest pięć 2-godzinnych bloków modlitewnych, z których każdy zawiera cały różaniec (20 tajemnic). Pomiędzy blokami modlitewnymi jest godzinna przerwa na odpoczynek, posiłek lub indywidualną modlitwę w ciszy. Jest to doskonały czas spotkania się z Bogiem i oddania Mu wszelkich trosk i kłopotów dnia codziennego.

W czasie Nowenny wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji w piątek, 6 grudnia, odbędzie się czuwanie modlitewne przed spotkaniem Oddaj się Maryi. Najpierw uczestnicy czuwania wezmą udział w jednym bloku modlitewnym od 19:00 do 21:00, a następnie będzie dla nich sprawowana Msza św. Od 22:00 do 6:00 przybyli pielgrzymi będą czuwać w cichej indywidualnej modlitwie w Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu. Rano o 6:00 w kaplicy św. Maksymiliana zostaną odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i zostanie odmówiona jedna część Różańca. Od 7:00 do 21:00 normalny program nowenny.

W tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia, przypada w niedzielę i porządek Mszy św. jest następujący: 6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13.00, 16.00 i 18:00. Po Mszy św. o 11:30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólny Różaniec jako nasze trwanie modlitewne w Godzinie Łaski.

Na zakończenie liturgicznego spotkania chętni będą mogli wstąpić do Rycerstwa Niepokalanej.

Niech Maryja nas wspiera w tych wszystkich zamiarach, aby wszystko, co robimy, było na większą chwałę Boga.


NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie