MARYJA!

Pielgrzymka Mirosławów

Pielgrzymka Mirosławów


23-31 sierpnia - autokarowa Pielgrzymka Mirosławów do grobu bł. Mirosława Bulešića i do Medjugorie.

W 2013 r. do chwały ołtarzy został wyniesiony pierwszy w historii Kościoła Mirosław. Jest nim chorwacki kapłan, ks. Bulešić, który mając 27 lat, został zamordowany przez komunistów za zorganizowanie bierzmowania, 24 sierpnia 1947 r.

24 sierpnia przypada jego liturgiczne wspomnienie. W tym dniu pielgrzymi odwiedzą miejsce jego męczeństwa, z muzeum poświęconym jego osobie oraz przybędą do jego rodzinnej parafii, gdzie został ochrzczony, przyjął święcenia kapłańskie (11 kwietnia 1943) i gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Jest to pierwsza tego typu pielgrzymka do grobu Błogosławionego.

Pozostałe dni pielgrzymi spędzą w Medjugorie, zapoznając się z tym niezwykłym miejscem, historią objawień, orędziami Matki Bożej, biorąc udział w tamtejszych nabożeństwach.

Dwa noclegi na Chorwacji, reszta w Medjugorie. Opieka duchowa franciszkanów z Niepokalanowa. Wyjazd z Krakowa wczesnym rankiem 23 sierpnia, powrót 31 sierpnia.

Pielgrzymka do grobu bł. Mirosława Bulešića i do Medjugoria
Pielgrzymka do grobu bł. Mirosława Bulešića i do Medjugoria

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1 - 23 sierpnia 2023 (środa). Wyjazd z Krakowa o godz. 5:00. Przejazd na Mszę św. do granicy w Lalikach/Zwardonia. Przejazd przez Słowację i Węgry do Chorwacji - Novigrad na Dobri (kolacja i nocleg).

Możliwość noclegu w Krakowie-Łagiewnikach. Można także osobiście dojechać do Lalik na Mszę św. lub nocleg i wracać bezpośrednio na Katowice. Można wsiąść po drodze: Krosno-Kraków-Zwardoń.

Dzień 2 - 24 sierpnia 2023 (czwartek) - dzień śmierci Miroslava Bulešicia, męczennika, który w wieku 27 lat, w 4 roku swego kapłaństwa, został zamordowany za zorganizowanie bierzmowania. Wyjazd na Istrię do miejsca urodzenia i męczeństwa Błogosławionego - Msza Święta, zwiedzanie Istrii, powrót na nocleg do Novigradu na Dobri.

Dzień 3 - 25 sierpnia 2023 (piątek). Msza św., wyjazd do Medjugorie.

Dni 4-8, 26 sierpnia - 30 sierpnia 2023 (sobota - środa). Pobyt w Medjugorie.

Dzień 8 - 30 sierpnia 2023 (środa). Wyjazd z Medjugorie. Zagrzeb

Dzień 9 - 31 sierpnia 2023 (czwartek). Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.


MI Newsletter
Rycerski rozkaz Niepokalanej

Otrzymuj powiadomienia o różnych inicjatywach podejmowanych przez Rycerstwo Niepokalanej i klasztor Niepokalanów, bedących często propozycją podjęcia konkretnych działań przez członków Rycerstwa Niepokalanej.

Pielgrzymka Wspólnoty Caritas

Duszpasterze, pracownicy, wolontariusze, podopieczni i sympatycy Caritas w całej Polsce spotkają się…

Pielgrzymka Franc. Zakonu Świeckich

9 września 2023 - Niepokalanów