MARYJA!

Pokój zwycięża

Pokój zwycięża

blue line

Ta kaplica to symbol dla całego świata, że pokój zwycięża

Ks. Paweł Rytel Adrianik, rzecznik KEP

Poświęcenia Gwiazdy Niepokalanej - Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie - dokonał abp. Stanisław Gądecki. Uroczyście rozpoczęto modlitwę przed Najświętszym Sakramentem - wieczystą adorację, prosząc o pokój w naszych sercach i na całym świecie. Wierni podchodzili pod figurę Matki Bożej Niepokalanej, by na chwilę uklęknąć i adorować - padali na kolana i prosili Maryję, a Ona ich sprawę załatwia z Jezusem - jak mówił św. Maksymilian.

Na koniec Eucharystii zostały odczytane listy, m.in. od Ojca Świętego Franciszka, Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Stowarzyszenia Regina della Pace - Piotra Ciołkowskiego. Słowo zabrali niektórzy dygnitarze, a wśród nich o. Marco Tasca - generał zakonu Franciszkanów.

Ołtarze Adoracji powstają w Polsce, w pracowni Drapikowski Studio - gdańskich artystów Mariusza i Kamila Drapikowskich. Pan Kamil podczas uroczystości mówił: Ołtarze nie są wykonywane, lecz pisane, jak ikony; są owocem pracy i modlitwy zespołu projektowego. Swoim niezwykłym pięknem służą pogłębianiu relacji z żywym Bogiem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, a poziomem artystycznym dorównują najpiękniejszym dziełom współczesnej sztuki sakralnej. Jan Paweł II wielkorotnie nazywał Maryję: "Niewiastą Eucharystii", "Pierwszą Monstrancją" czy "Gwiazdą prowadzącą Kościół do Jej Syna".

To wydarzenie jest ważne nie tylko ze względu na kaplicę Adoracji, a ze względu na pokój

O. bp Błażej Kruszyłowicz OFMConv, biskup senior archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

Także w tym dniu, w ramach pierwszosobotniego spotkania Oddaj sią Maryi pielgrzymi mogli zawierzyć się całkowicie Niepokalanej i uczestniczyć w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ta kaplica to zobowiązanie dla nas franciszkanów, byśmy trwali na modlitwie, dali świadectwo bycia przed Panem.

O. Andrzej Sąsiadek OFMConv, proboszcz parafii w Niepokalanowie

Przed uroczystą konsekracją Kaplicy Pokoju można było wysłuchać oratorium maryjno-kolbiańskie pod dyr. o. Andrzeja Sąsiadka, franciszkanina. Następnie o. Stanisław Przepierski przybliżył temat: Pokój owocem zawierzenia Maryi. Prelegent zauważył, że Bóg przychodzi do człowieka całkowicie Jemu oddanego. Nasze miejsce, podobnie jak ukazał to Jezus, jest w sprawach Ojca. Maryja jest nam dana, by wypraszać dla nas łaski - zauważył o. Stanisław. - Nie zawsze widzimy łaski, które otrzymujemy, ale one są. Czasami dopiero po latach widzimy, co Niepokalana dla nas wyprosiła. Jezus obiecuje nam łaskę pokoju. To dlatego modlimy się o łaskę pokoju również dla naszych zmarłych. O. Andrzej wyraźnie zaznaczył: Nie ma pokoju tam gdzie jest grzech - ukazał przez to potrzebę walki duchowej, której owocem jest niezwykły pokój, który cechował Najświętszą Maryję Pannę, pomimo wielu trudności życiowych, które przeszła. Po konferencji swoim świadectwem życia i posługiwania podzielił się Andrzej Moszczyński. W ramach spotkania Oddaj się Maryi o. Mirosław Kopczewski poprowadził modlitwę różańcową, po której odczytano akt oddania się Matce Bożej.

Pokój to nie tylko brak wojny, ale to jedność każdego chrześcijanina, każdej rodziny, całego społeczeństwa z Jezusem.

Abp Tomasz Peta, pasterz archidiecezji w Astanie, Kazachstan

Pokój jest źródłem rozwoju człowieka, kiedy chcemy zrobić coś dobrego dla innych, musimy zadbać najpierw o pokój w sobie.

Bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Rycerz Niepokalanej 10/2018, s. 10-15


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Przeczytaj także

29.08.2021

Pokój jest łaską

29.08.2021

Marzenie św. Maksymiliana

29.08.2021

Uśmiech Matki Bożej
Inicjatywa budowy kaplicy adoracji w Niepokalanowie.

29.08.2021

Adoracja jest miłością
O ideę budowy kaplicy adoracji, plany i o samą modlitwę adoracji zapytaliśmy pomysłodawcę projektu -…

Działalność wydawnicza

Wielkopostne rekolekcje MI

23-25 lutego, Niepokalanów Lasek - Ze św. Maksymilianem kochamy Kościół święty i go bronimy.

Czytaj dalej...
Szkoła Życia Chrześcijańskiego

23-25 lutego, Niepokalanów, Sesja zimowa Szkoły Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ