MARYJA!

Rodziny omodlone

Rodziny omodlone

blue line
Modlitwa różańcowa za rodziny i Msza święta w ramach modlitewnej akcji w intencji rodzin miała miejsce w niepokalanowskim sanktuarium 20 lutego 2020 r.

Modlitwa różańcowa za rodziny i Msza święta w ramach modlitewnej akcji w intencji rodzin miała miejsce w niepokalanowskim sanktuarium 20 lutego 2020 r. W łączności z Fatimą i wieloma miejscami na całym świecie popłynęły słowa modlitwy za rodziny. "W tej modlitwie różańcowej polecamy nasze rodziny i rodziny na całym świecie - mówił o. Piotr M. Lenart, wiceprezes narodowy Rycerstwa Niepokalanej. - W naszych czasach, gdy rodzina jest tak bardzo atakowana i kontestowana, gdy jej godność jest tak bardzo poniżana, kiedy zaciera się różnice pomiędzy płcią, gdy tak bardzo chce się rozbić rodzinę, chce się odebrać z życia rodzinnego Pana Boga, chcemy szczególnie prosić Maryję aby wyprosiła nam łaskę silnych rodzin, rodzin polskich, pełnych obecności Boga i wartości, które zostawił nam Pan Jezus. Pragniemy także prosić o łaskę nawrócenia dla tych rodzin, które się pogubiły, o łaskę umocnienia w łasce życia sakramentem małżeństwa, by siłą tego sakramentu trwały i umiały pokonywać wszelkie przeciwności i podstępy złego. Prośmy o to, aby rodziny nawet trudne czy złe sytuacje umiały wykorzystać na jeszcze większe dobro, na większe zaangażowanie w szukaniu i pogłębianiu miłości wzajemnej, przebaczenia i zrozumienia, naprawienia krzywd, błędów. Prośmy, by każdy w rodzinie czuł się ważny i powołany do tego, by miłość w rodzinie budować lub odbudować. Wierzymy, że Maryja, która tworzyła Świętą Rodzinę, wyprosi potrzebne łaski dla naszych rodzin i dla rodzin na całym świecie".

W różańcowych "dziesiątkach", rozważając tajemnice światła, modlący się polecali Niepokalanej poszczególnych członków rodziny: rodziców, dzieci i dziadków. Prosili o pokorę w rodzinach, "by nikt nie był zbyt pewny siebie, byśmy w naszych rodzinach umieli słuchać swych najbliższych, byśmy umieli skorygować swoje zdanie i przyznać się do błędu". Święta Rodzina z Nazaretu była proszona o to, by serca były przepełnione wiarą, zrozumieniem i przebaczeniem. "Módlmy się o radość w naszych domach - mówił kapłan - módlmy się o usunięcie ducha zazdrości i niezdrowej rywalizacji. Prośmy Niepokalaną, by w naszych rodzinach panowały pokój i radość".

W kolejnym "dziesiątku" modlitwą została objęta młodzież. "Niech w ich młodym życiu objawia się piękno poszukiwania woli Bożej i kroczenia drogą za i z Jezusem" - mówił o. Piotr. Nie zabrakło modlitwy za rodziny przezywające trudne chwile i kryzysy oraz za babcie i dziadków, którzy w rodzinach dają przykład i uczą wiary. "Święta Rodzino z Nazaretu, uproś nam żywą i szczerą więź eucharystyczną z Jezusem - prosił o. Piotr. - Prośmy Niepokalaną, by umiłowanie Eucharystii, niedzielna Komunia święta, stawały się w naszych rodzinach drogą do wzajemnej miłości, do wierności i miłosierdzia, by mobilizowała w drodze do świętości".

Spotkanie zorganizowane było z racji 100-lecia odejścia do nieba św. Hiacynty Marto, która zmarła 20 lutego 1920 r. w Lizbonie, by modlić się na Różańcu w duchowej łączności z Fatimą i prosić za przyczyną Fatimskich Dzieci o potrzebne łaski dla rodzin. Hiacynta modliła się o nawrócenie grzeszników i podejmowała pokutę w ich intencji. Bardzo boleśnie przeżyła śmierć Franciszka. Swoje cierpienia w czasie choroby ofiarowała za nawrócenie grzeszników, za pokój na świecie i w intencji Ojca Świętego. Gdy zbliżała się chwila odejścia Franciszka, Hiacynta poleciła mu: "Pozdrów ode mnie serdecznie Naszego Pana i Naszą Panią i powiedz im, że będę cierpiała tyle, ile zechcą, aby nawrócić grzeszników". Hiacynta tak była przejęta wizją piekła podczas objawień 13 lipca 1917 r., że żadna pokuta ani umartwienie nie wydawały się jej zbyt wysoką ceną za zbawienie grzeszników.

Na koniec modlitwy różańcowej podpłynęły słowa zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. "Najświętsza Maryjo Panno, oddaję Tobie całe nasze życie: plany, zamiary, pragnienia, czyny, cierpienia, dobra duchowe i doczesne, duszę i ciało, wolę i wolność, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, godzinę śmierci i całą wieczność, a nadto moich bliskich..."

Po modlitwie różańcowej została odprawiona Msza święta w intencji o błogosławieństwo Boże i ochronę rodzin przed złem. Zamiast kazania każdy w chwili ciszy próbował udzielić odpowiedzi na pytanie: kim jest dla ciebie Jezus, kim jest dla ciebie Matka Najświętsza?

Modlitwa była transmitowana na żywo na kanale YouTube NIEPOKALANÓW.TV.

S. Teresa M. Michałek, Fundacja Niepokalanej


Może też Cię zainteresuje:

Wiadomości

27.09.2022

Ogólnopolskie, pierwsze, historyczne wydarzenie MI
17 września - Święty Krzyż - Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie MI u stóp Krzyża.

27.09.2022

Św. Franciszek - rycerz pokoju
Pod takim hasłem 17 września odbyło się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci.

14.09.2022

Z Bolesną Matką
Jeżeli bolesnym cierpieniem Bóg nas nawiedzi i dusza kroczy drogą ciernistą, cieszyć się nam tylko,…

13.09.2022

Upodobniony do Ukrzyżowanego
W życiu św. Maksymilian pragnienie męczeństwa było obecne od najmłodszych lat. Męczeństwo dla niego było…

12.09.2022

Z imieniem Matki na ustach
Jakie życzenia warto złożyć i sobie i Matce Bożej, by one były Jej miłe, a…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ