MARYJA!

Wrześniowe FunJobsy

Wrześniowe FunJobsy

blue line
Od września kontynuowane są spotkania formacyjne on-line dla członków Rycerstwa Niepokalanej. Jednak ze spotkań może skorzystać każdy, kto w czwartek od 19:10 dołączy do spotkania przez usługę Discord lub obejrzy je za pośrednictwem YouTube czy Facebooka.

We wrześniu można było się dowiedzieć o tym, jak przejść drugi poziom formacyjny Drogi Rycerskiej i czemu on służy, jak można się przygotować do bycia Animatorem MI, m.in. poprzez pełnienie funkcji Pomocnika Animatora.

Oprócz teoretycznego poznawania całego programu Rycerstwa Niepokalanej, na spotkaniu zapoznawano się z praktycznymi zadaniami i narzędziami rycerskimi oraz z propozycją także duchowego formowania się na Drodze Rycerskiej, jakim jest "czas dla Boga".

Podczas czwartkowych FunJobsów można było pogłębić rozumienie duchowości maryjnej, nauczyć się odróżniać duchowość i bycie maryjnym od pobożności maryjnej, jak również nauczyć się wyjaśniania, czym jest katolicki kult Maryjny.

Uczestnicy mogli także złożyć on-line życzenia urodzinowe i imieninowe Matce Bożej, jak również spróbować naśladować Maryję jako Matkę Bolesną stojącą pod Krzyżem swego Syna.

Na ostatnim wrześniowym FunJobie, prowadzący spotkania o. Piotr M. Lenart - franciszkanin z Niepokalanowa i członek Rady Fundacji Niepokalanej, podjął się próby wyjaśniania czym jest masoneria, jak ona działa dziś i dlaczego jest niebezpieczna dla katolików, a także jak sobie radzić z działaniami masońskimi i jak ratować ludzi będących pod wpływem ideologii masońskiej.

Poniżej podajemy linki do spotkań.

8 września, Urodziny NMP
15 września NMP Bolesna i Droga Rycerska - poziom II
22 września - Młodszy Rycerz MI
29 września - Rycerz MI

Wirtualne spotkania MI w każdy czwartek, od 19:10, za pomocą aplikacji Discord. Transmitowane są także na YouTube i Facebooku.

FunJob (czyt. fandżab) - skrót od "prace (j.ang. job) Fundacji", określa wszelkie przedsięwzięcia, spotkania, zadania, warsztaty, akcje i inne działania podejmowane przez Fundację Niepokalanej lub w imieniu Fundacji Niepokalanej.

Teresa M. Michałek, FN / red.

Wiadomości

27.11.2022

Wierzę w Kościół Chrystusowy
W I Niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski…

27.11.2021

Cudowny Medalik a św. Maksymilian
Dla rycerzy Niepokalanej Cudowny Medalik jest zewnętrznym znakiem całkowitego oddania się Niepokalanej. Propagatorem tego sakramentalium…

20.11.2020

Z Grodna do Niepokalanowa
95 lat temu, św. Maksymilian wraz ze swoimi współbraćmi przybył z Grodna do Niepokalanowa. To…

22.11.2022

Osobiste Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana
W wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 19 listopada, Fundacja "Solo Dios Basta" przeprowadziła w…

27.11.2022

Jan Paweł II wobec nadurzyć seksualnych
Rada Stała KEP w listopadzie 2022 r. odniosła się do działań Jana Pawła II, które…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ