MARYJA!

Obleczcie zbroję Bożą

Obleczcie zbroję Bożą

blue line

51. spotkanie Oddaj się Maryi było poświęcone tematowi walki duchowej.

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie Oddaj się Maryi - z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie jest poprzedzone całonocnym czuwaniem modlitewnym.

Tym razem w piątek, 1 stycznia, uczestnicy 51. Spotkania mogli podziękować za miniony rok oraz poprosić o Boże błogosławieństwo na nowy 2021.

Ze względu na narodową kwarantannę zawierzenie się Niepokalanej miało miejsce podczas każdej sobotniej Mszy św. w niepokalanowskiej bazylice. Mszę o godz. 11 można było oglądać on-line na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV.

Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą różańcową i 15-minutowym rozważaniem poprowadził o. Mirosław Kopczewski - inicjator Spotkań. Po nabożeństwie o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI, przyjął do Rycerstwa Niepokalanej (MI) 52 osoby.

Podczas kazania o. Remigiusz Trocki - proboszcz i gwardian klasztoru w Miedniewicach, mówił o zagrożeniach duchowych. Uwagę zebranych skupił na tym, byśmy jako osoby wierzące nie traktowali Pana Boga jako swego rodzaju talizmanu, który ma nas uchronić od złego, ale abyśmy skupili się na prawdziwej relacji do Boga, pełnej ufności i miłości. Nie chodzi o to, że ja coś zrobię, a Bóg ma mi w zamian dać to, o co proszę, ale o postawę zawierzenia i współpracy z Bozą łaską. "Maryjo rób to ze mną, a nie za mnie - oto droga prawdziwego zawierzenia" - mówił kaznodzieja, podkreślając potrzebę otwarcia się na łaskę Bożą.

Podczas konferencji pt. Obleczcie pełną zbroję Bożą o. Remigiusz skupił uwagę zebranych na jednej z ważniejszych duchowych broni, jaką każdy z nas ma do dyspozycji - na pokorę. "Upokorzenie się przed Bogiem - stanięcie w prawdzie, jest jednym z elementów waliki duchowej - zaznaczył o. Remigiusz. - Musimy umieć zawierzyć Bogu całkowicie i duchowo walczyć z naszymi lękami". Franciszkanin zwrócił też uwagę na potrzebę modlitwy przebaczenia, uniżenia, mocą imienia Jezus. "Panie, przepraszam Cię za moje grzechy - taka modlitwa serca, uniżenia, sprawia, że Bóg leczy swoją mocą i doprowadza nas do wolności duchowej". Na koniec o. Remigiusz zachęcił zebranych do pełnej ufności modlitwy oraz do naśladowania Matki Bożej w uniżeniu przed Bogiem i dziecięcej ufności.

Kolejne Spotkanie odbędzie się 6 lutego.

02.01.2021 13:40 Obleczcie pełną zbroję Bożą - o. Remigiusz Trocki OFMConv

02.01.2021 11:00 Msza i Nabożeństwo Wynagradzające

Teresa M. Michałek, FN / red.

Wiadomości

16.10.2021

Nowy Prezes Międzynarodowy MI
Zdecydowaną większością głosów na Prezesa Międzynarodowego MI został wybrany Miguel Bordas-Prószyński.

10.10.2021

On zawsze wychodzi z półek
10 października 1982 r. Jan Paweł II kanonizował w Rzymie Ojca Maksymiliana Kolbego. Ten święty…

08.10.2021

Cierpienie świętych
Mszę świętą św. Maksymilian odprawiał z takim namaszczeniem, że zdawało się, iż to Pan Jezus…

06.10.2021

Różaniec Ojca Maksymiliana
Różaniec należał do ulubionych modlitw św. Maksymiliana. Towarzyszył mu zarówno w chwilach radosnych, jak i…

05.10.2021

Różańcowa moc
W tym wezwaniu: odmawiajcie różaniec - Matka Boża jest monotematyczna. Ona w każdym objawieniu prosi…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

NAMIOT
ZAWIERZENIA

Pomóż nam postawić namiot dla pielgrzymów w Niepokalanowie.

PRZEKAŻ