MARYJA!

Obleczcie zbroję Bożą

Obleczcie zbroję Bożą

blue line

51. spotkanie Oddaj się Maryi było poświęcone tematowi walki duchowej.

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie Oddaj się Maryi - z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie jest poprzedzone całonocnym czuwaniem modlitewnym.

Tym razem w piątek, 1 stycznia, uczestnicy 51. Spotkania mogli podziękować za miniony rok oraz poprosić o Boże błogosławieństwo na nowy 2021.

Ze względu na narodową kwarantannę zawierzenie się Niepokalanej miało miejsce podczas każdej sobotniej Mszy św. w niepokalanowskiej bazylice. Mszę o godz. 11 można było oglądać on-line na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV.

Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą różańcową i 15-minutowym rozważaniem poprowadził o. Mirosław Kopczewski - inicjator Spotkań. Po nabożeństwie o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI, przyjął do Rycerstwa Niepokalanej (MI) 52 osoby.

Podczas kazania o. Remigiusz Trocki - proboszcz i gwardian klasztoru w Miedniewicach, mówił o zagrożeniach duchowych. Uwagę zebranych skupił na tym, byśmy jako osoby wierzące nie traktowali Pana Boga jako swego rodzaju talizmanu, który ma nas uchronić od złego, ale abyśmy skupili się na prawdziwej relacji do Boga, pełnej ufności i miłości. Nie chodzi o to, że ja coś zrobię, a Bóg ma mi w zamian dać to, o co proszę, ale o postawę zawierzenia i współpracy z Bozą łaską. "Maryjo rób to ze mną, a nie za mnie - oto droga prawdziwego zawierzenia" - mówił kaznodzieja, podkreślając potrzebę otwarcia się na łaskę Bożą.

Podczas konferencji pt. Obleczcie pełną zbroję Bożą o. Remigiusz skupił uwagę zebranych na jednej z ważniejszych duchowych broni, jaką każdy z nas ma do dyspozycji - na pokorę. "Upokorzenie się przed Bogiem - stanięcie w prawdzie, jest jednym z elementów waliki duchowej - zaznaczył o. Remigiusz. - Musimy umieć zawierzyć Bogu całkowicie i duchowo walczyć z naszymi lękami". Franciszkanin zwrócił też uwagę na potrzebę modlitwy przebaczenia, uniżenia, mocą imienia Jezus. "Panie, przepraszam Cię za moje grzechy - taka modlitwa serca, uniżenia, sprawia, że Bóg leczy swoją mocą i doprowadza nas do wolności duchowej". Na koniec o. Remigiusz zachęcił zebranych do pełnej ufności modlitwy oraz do naśladowania Matki Bożej w uniżeniu przed Bogiem i dziecięcej ufności.

Kolejne Spotkanie odbędzie się 6 lutego.

02.01.2021 13:40 Obleczcie pełną zbroję Bożą - o. Remigiusz Trocki OFMConv

02.01.2021 11:00 Msza i Nabożeństwo Wynagradzające

Teresa M. Michałek, FN / red.

Wiadomości

27.09.2022

Ogólnopolskie, pierwsze, historyczne wydarzenie MI
17 września - Święty Krzyż - Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie MI u stóp Krzyża.

27.09.2022

Św. Franciszek - rycerz pokoju
Pod takim hasłem 17 września odbyło się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci.

14.09.2022

Z Bolesną Matką
Jeżeli bolesnym cierpieniem Bóg nas nawiedzi i dusza kroczy drogą ciernistą, cieszyć się nam tylko,…

13.09.2022

Upodobniony do Ukrzyżowanego
W życiu św. Maksymilian pragnienie męczeństwa było obecne od najmłodszych lat. Męczeństwo dla niego było…

12.09.2022

Z imieniem Matki na ustach
Jakie życzenia warto złożyć i sobie i Matce Bożej, by one były Jej miłe, a…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ