MARYJA!

Moc modlitwy

Moc modlitwy

blue line
W pierwszą sobotę lipca 2024 r. w niepokalanowskim sanktuarium Wszechpośredniczki Łask po raz 93. odbyło się spotkanie "Oddaj się Maryi".

Spotkanie rozpoczęła konferencja o. Mirosława Kopczewskiego OFMConv, wprowadzająca w naturę i praktyczne sposoby zawierzenia, oddania się Niepokalanej.

Następnie o. Piotr M. Lenart OFMConv przybliżył czym jest Rycerstwo Niepokalanej (MI) założone przez św. Maksymiliana w Rzymie w 1917 r.

Na koniec spotkania można było wysłuchać konkretnych świadectw działania Matki Bożej. Elżbieta z Bełchatowa opowiedziała, jak Maryja pomogła jej w znalezieniu nowej lokalizacji biura dla jej firmy.

Kolejna pani podzieliła się świadectwem znalezienia mieszkania dla rodziny jej córki oraz łaski macierzyństwa.

Pani Monika podzieliła się świadectwem uratowania życia dla 17-letniej córki. Z ciężkiego wypadku samochodowego ocalała tylko jej córka, choć lekarze nie dawali szans na przeżycie. Pani Monika córkę oddała Niepokalanej i obiecała w zamian odprawienie pierwszych sobót miesiąca. Pani Monika zaświadczyła o mocy modlitwy, której doświadczyła. Lekarze mówili o niedotlenieniu mózgu i trwałym inwalidztwie. Jednak ludzie modlili się za córkę, która w ciągu roku nauczyła się mówić, chodzić, wróciła do szkoły, zdała maturę. To, co po ludzku było niemożliwe, okazało się możliwe dzięki Maryi, która może wszystko wyprosić u Jezusa.

Na koniec pani Mirka dała świadectwo swego uzdrowienia i daru życia pod opieką i płaszczem Niepokalanej.

Konferencje wprowadzająca i świadectwa

Msza św. i modlitwa różańcowa z 15-minutowym rozmyślaniem nad tajemnicą różańcową - to istotne punkty spotkania, wypełniające praktykę pierwszosobotniego wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszą sobotę lipca o. Mirosław poprowadził rozmyślanie nad drugą tajemnicą światła - cud w Kanie Galilejskiej.

Mszy św. przewodniczył nowy gwardian klasztoru w Niepokalanowie o. Piotr Szczepański OFMConv. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Opierając się na słowie Bożym, mówił o konieczności nabywania cnót roztropności i pokory. Kaznodzieja mówił również o konieczności postu i o skutkach duchowych, jakie post odpowiednio przeżyty może przynieść dla duszy. Franciszkanin podkreślił także wyższość prawa miłości nad prawem litery. "Wiara musi być elastyczna, nie może być skostniała, pewna siebie, bo wtedy grozi nam, że rozminiemy się z nauczaniem Ewangelii. Nad literą prawa jest człowiek i miłość do człowieka. Zachowywanie tylko nakazów prawa może spowodować, że stworzymy sobie obraz Boga Sędziego, a nie Boga pełnego Miłosierdzia – zauważył o. Piotr. - Bóg, jako najlepszy Ojciec daje nam swoją wolność, pozwala nam nawet pobłądzić i ma nadzieję, że kiedyś do Niego wrócimy. Bóg jest Bogiem pełnym miłosierdzia i miłości... Bóg ma nadzieję, że zawsze znajdę drogę do Niego, do konfesjonału, gdzie On, Bóg na mnie czeka". Ojciec Gwardian zaprosił do pogłębiana wiary i ciągłego szukania Boga w swoim życiu.

Po nabożeństwie wynagradzającym można było wstąpić w szeregi MI. W tym miesiącu do MI wstąpiło 38 osób.

Msza święta na żywo i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

Po południu o. Waldemar Linke CP wygłosił konferencję nt. ludzkiego życia, które miało swój początek w Panu Bogu. Prelegent w pierwszej części konferencji starał się przybliżyć czym jest życie i istota żyjąca według Pisma Świętego. W drugiej części konferencji o. Waldemar odróżnił życie stworzeń od życia człowieka. Życie ludzkie jest specyficzne, jest jedyne w swoim rodzaju, bo tylko człowiek ma w sobie pierwiastek życia Bożego. Prelegent zastanawiał się nad różnicą czegoś żyjącego i kogoś żyjącego. Według Pisma Świętego Bóg jako źródło życia podejmuje ciągły trud w stosunku zarówno do człowieka indywidualnego, jak i całych społeczeństw, by człowieka do człowieczeństwa wychować. Najpełniej Bóg objawia się jako Źródło życia, o którym człowiek nawet nie śnił, w Osobie Jezusa Chrystusa, który jest Życiem. Dzięki Jezusowi Chrystusowi, Jego śmierci i zmartwychwstaniu, Bóg pokazał nam życie ludzkie, którego sam człowiek nie wymyśli i nigdy nie stworzy. Jeśli zapomnimy o tej perspektywie, jeśli zapomnimy od kogo otrzymaliśmy życie, wtedy nie będziemy umieli szanować życia ludzkiego. Jako ludzie wiary musimy być świadkami ż ycia, które jest w Chrystusie Jezusie.

Konferencja – Waldemar Linke CP Bóg żyjący...

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ