MARYJA!

Nie ustawajcie w modlitwie

Nie ustawajcie w modlitwie

blue line
Z racji 106. rocznicy święceń kapłańskich i pierwszej Eucharystii sprawowanej przez św. Maksymiliana, 27 kwietnia w Niepokalanowie odbyło się VI Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów.

W tym dniu dziękowano Bogu za sakrament kapłaństwa oraz proszono o nowe powołania. Spotkanie było poświęcone godności kapłańskiej. Krajowy opiekun Apostolatu Margaretka ks. Bogusław Nagel, poprowadził spotykanie podczas którego został odczytany Akt Zawierzenia Niepokalanej Apostolatu Margaretka.

Uczestnicy zjazdu wysłuchali okolicznościowych konferencji jedną z nich wygłosił ks. Piotr Bryk pod tytułem: "Kościół Chrystusa - bramy piekielne go nie przemogą"; zaś drugą o. Ryszard Żuber OFMConv, na team Sługi Bożego br. Innocentego Marii Wójcika i jego służby kapłanom. Ksiądz Piotr zauważył, że powinniśmy pielęgnować pragnienie szukania Jezusa i spotykania Boga podczas modlitwy. Kapłan zauważył, że najważniejsze w naszym życiu jest relacja z Jezusem, zażyłość z Nim, a nie same zewnętrze akty spełniania, uczestnictwa chrześcijańskich zobowiązań. Każdy z nas musi dbać o proces zbliżania się do Jezusa, relacji i jest to dar od Boga. Modlitwa za kapłanów to misja, współuczestnictwo w kapłaństwie Jezusa.

Ojciec Ryszard przybliżając postać br. Innocentego zwrócił uwagę na jego szacunek dla kapłanów, jako emisariuszy Boga. Prelegent zwrócił także uwagę na jego ukierunkowanie duchowe i "uwielbiane Maryi póki żyje". Maryja jako Matka każdego kapłana uczy nas apostolstwa, i takie serce miał br. Innocenty.

Uroczystej eucharystia przewodniczył ks. Bogusław Nagel, zaś okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jacek Tyluś. Kaznodzieja zauważył, że sakramenty święte powinniśmy przezywać bardzo świadomie. Przybliżył on także każdy sakrament i omówił jak go przeżywać w ich tajemnicach i głębi.

"Serce przy Bogu ręce przy pracy" - to dwie postawy modlitwa i praca muszą być obecne w życiu każdego kapłana. - zauważył ks. Bogusław na zakończenie spotkania i dziękując za modlitwę za kapłanów poprosił o kontynuacje tej modlitwy.

11:00 Msza święta| VII Spotkanie Apostolatu Margaretka

Teresa M. Michałek, FN
Fot. @TvNIEPOKALANOW


Pośredniczka Łask Wszelkich
Pośredniczka Łask Wszelkich

Maryja, Wszechpośredniczka łask - Pośredniczka łask wszelkich - prawda w Kościele katolickim, która nie jest jeszcze ogłoszona jako dogmat wiary, ponieważ są prowadzone badania i dyskusje teologiczne, w jaki sposób ją zdefiniować, wyjaśnić i przedstawić do wierzenia.

Więcej

Działalność wydawnicza

Jubileuszowa Wielka Nowenna

11-20 maja - peregrynacja Obrazu Chrystusa Króla i modlitwy nowennowe.

Czytaj dalej...
Do ideału MI

24-26 maja - dni modlitwy i formacji dla poznania i pogłębienia ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.

Czytaj dalej...
Nabożeństwo Trzech Sobót

11 maja · 18 maja · 25 maja, Niepokalanów - modlitwy uwolnienia z ciężaru winy po grzechu aborcji.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ