MARYJA!

Pod znakiem Maryi

Pod znakiem Maryi

blue line

W pierwszy dzień sierpnia odybyło się 46. spotkanie Oddaj się Maryi. Ograniczenia sanitarne związane z trwającą epidemią sprawiły, że pielgrzymów było nieco mniej, ale nie wpłynęło to na żarliwość ich modlitwy.

W pierwszy dzień sierpnia, w którym wypadła pierwsza sobota, wielu czcicieli Matki Bożej przybyło na 46. spotkanie Oddaj się Maryi, by na wzór św. Maksymiliana na prośbę Matki Bożej zawierzyć Jej Niepokalanemu Sercu siebie, swoich najbliższych oraz sprawy, z którymi borykają się w codziennym życiu. Ograniczenia sanitarne związane z trwającą wciąż epidemią sprawiły, że pielgrzymów było nieco mniej, ale nie wpłynęło to na żarliwość ich modlitwy.

Kilka słów o Wielkim Zawierzeniu, które będzie trwało od 6 do 22 sierpnia w Niepokalanowie, mówił o. Mirosław Kopczewski - inicjator spotkań. Wikariusz klasztoru podkreślił, jak ważne jest zawierzenie różnych obszarów życia społecznego i narodowego. Prelegent zwrócił uwagę na nieustające ataki na rodzinę i wynikającą z tego powodu konieczność zawierzenia rodzin, ponieważ "normalna rodzina jest potrzebne do prawidłowego rozwoju człowieka". Różnego rodzaju złe, patologiczne wzorce, przykłady agresji i wypaczeń - tak chętnie pokazywane przez media, szczególnie w serialach i telenowelach - negatywnie wpływają na życie dziecka, zauważa o. Mirosław - i to dlatego czasem nie potrafimy sobie radzić z wieloma problemami w dorosłym życiu.

W trakcie konferencji o. Mirosław przypomniał tę część orędzia fatimskiego, w którym jest zawarta prośba poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. "Wszystko, co oddajemy Niepokalanej, to składamy w Jej Sercu, a w tym Sercu mieszka Bóg, więc nie ma do tego przystęp zła" - zauważył prelegent, zachęcając tym samym do oddawania Maryi nie tylko dobrych, ale i złych osób czy rzeczy.

Uczestnicy spotkania usłyszeli także wiele świadectw nt. mocy modlitwy różańcowej, bo "gdy wszystko zawodzi, to Różaniec zawsze przynosi ratunek i pomoc".

Jak zwylke, o oddaniu się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana oraz o możliwości wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej (MI) opowiedział o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI. Tego dnia, po nabożeństwie wynagradzającym, deklaracje wstąpienia Rycerstwa Niepokalanej złożyło 85 osób.

Przewodniczący Mszy św. o. Michał Chaciński - franciszkanin z Niepokalanowa, mówił o potrzebie życia w czystości. Opierając się na fragmencie Ewangelii, opisującym ścięcie Jana Chrzciciela, kaznodzieja zachęcał do życia według Ewangelii i zasad wiary katolickiej. Przestrzegał także przed źle rozumianą tolerancji czy fałszywym poczuciu miłosierdzia. "Bóg kocha każdego z nas, ale nie oznacza to, że nie musimy podjąć trudu drogi nawrócenia - zaznaczył kaznodzieja. - Bóg kocha grzesznika, ale czy grzesznik kocha Boga? - to pytanie, które każdy powinien sobie zadać?" - mówił o. Michał.

Homilia [18:39 - 36:51]

Po zawierzeniu siebie samych i swoich najbliższych Niepokalanej, popłynęła ufna modlitwa różańcowa oraz 15-minutowe rozważanie tajemnicy różańcowej, które poprowadził o. Piotr M. Lenart. O. Wiceprezes MI poprosił Niepokalaną Wszechpośredniczkę łask m.in. o to, aby - jak uchroniła swój Niepokalanów przez zarażeniem koronawirusem, tak ochraniała wszystkich, którzy pprzybywją do Niepokalanowa, nie tylko przed chorobami ciała, ale także przed "błędnymi naukami, przed zagubieniem duszy", aby w Niepokalanowie umysły i serca napełniały się światłem Bożej prawdy.

Rozważanie [1:50:52 - 2:02:05]

Po południu konferencję nt. "cudu nad Wisłą" wygłosiła Ewa Storożyńska - autorka książek historyczno-religijnych, m.in. nagrodzonej przez historyków polskich monografii Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą 1920 r.

Wiadomości

16.10.2021

Nowy Prezes Międzynarodowy MI
Zdecydowaną większością głosów na Prezesa Międzynarodowego MI został wybrany Miguel Bordas-Prószyński.

10.10.2021

On zawsze wychodzi z półek
10 października 1982 r. Jan Paweł II kanonizował w Rzymie Ojca Maksymiliana Kolbego. Ten święty…

08.10.2021

Cierpienie świętych
Mszę świętą św. Maksymilian odprawiał z takim namaszczeniem, że zdawało się, iż to Pan Jezus…

06.10.2021

Różaniec Ojca Maksymiliana
Różaniec należał do ulubionych modlitw św. Maksymiliana. Towarzyszył mu zarówno w chwilach radosnych, jak i…

05.10.2021

Różańcowa moc
W tym wezwaniu: odmawiajcie różaniec - Matka Boża jest monotematyczna. Ona w każdym objawieniu prosi…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

NAMIOT
ZAWIERZENIA

Pomóż nam postawić namiot dla pielgrzymów w Niepokalanowie.

PRZEKAŻ