MARYJA!

Ogłoszenia

Ogłoszenia


102.11

Parafia Niepokalanego Poczęcia
Najświętszej Maryi Panny

strona parafii: parafia.niepokalanow.pl

Z ogłoszeń parafialnych

XX Niedziela Zwykła – Uroczystość Świętego Maksymiliana (14.08.2022)
 1. 14 sierpnia o 17:00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie konferencja Grzegorza Kasjaniuka. O godz. 21.00 odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Zakończenie Mszą św. o 23:00.
 2. 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • Odpust parafialny. Na każdej Mszy św. zawierzenie Niepokalanej siebie i wszelkich spraw osobistych, rodzinnych i społecznych oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. O 10:00 na ołtarzu polowym konferencja i świadectwa zawierzenia Siemianowic Śląskich prezydenta Rafała Piech oraz dziennikarza Radiowego Grzegorza Kasjaniuka. Mszy św. o 11:30 będzie przewodniczył wicegenerał franciszkanów o. Jan Maciejowski. Po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczno-religijny Mój Dom Polska, zorganizowany przez Fundację Gwiazd z Żyrardowa. Artyści wykonają także kilka utworów przed i podczas Mszy św. o 11:30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15:00 odmówimy wyjątkowo przy "Pomniku Smoleńskim" z tyłu bazyliki. Po Koronce zostaną odprawione Dróżki Matki Bożej wokół świątyni.
 3. Wielkie Zawierzenie
  • Codziennie o 17:15 Różaniec, o 18:00 Msza św. z nauką i konferencja.
  • W ramach Wielkiego Zawierzenia we wtorek, 16 sierpnia, wysłuchamy uczestników szturmu modlitewnego Sztafeta Różańcowa 33.
  • 17-19 sierpnia rekolekcje różańcowe poprowadzi Wincenty Łaszewski..
  • W sobotę, 20 sierpnia, po Mszy św. o 11:00 wysłuchamy świadectwa uratowania małżeństwa Małgorzaty i Pascala.
 4. Ikona Przeczystego Serca Świętego Józefa
  • Ikona Przeczystego Serca Świętego Józefa dotychczas odwiedziła rodziny w Ludwikowie, Serokach Wsi, Serokach Parceli, Budkach Piaseckich, Piasecznicy Starej i Piasecznicy Nowej. Od wtorku, 16 sierpnia, rozpoczyna się peregrynacja Ikony w Topołowej.
 5. Zmiana duszpasterza
  • Decyzją przełożonych Bartosz M. Bogucki zostaje przeniesiony do klasztoru w Suwałkach. Z tej racji w środę, 17 sierpnia, 18:00 Msza św. dziękczynna za czas posługi o. Bartosza w parafii Niepokalanów.
 6. Max Festiwal
  • 22-26 sierpnia, Niepokalanów: Rekolekcyjne Spotkanie Młodych - Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ