MARYJA!

Schody bazyliki

Schody bazyliki


Niepokalanów, 29 listopada 2020

Drodzy Parafianie, Pielgrzymi i Sympatycy Niepokalanowa

Dnia 8 grudnia 2020 r. minęło 71 lat od pierwszej Mszy św. w naszym kościele, którego Patronką jest NMP Niepokalana Wszechpośredniczka Łask. Jesteśmy wdzięczni wszystkim dobroczyńcom, wykonawcom, a wśród nich wielu braciom zakonnym.

W ostatnich latach jesteśmy świadkami różnych prac inwestycyjnych w środku i na zewnątrz Bazyliki, m.in: ułożenie kostki brukowej, wymiana pieca grzewczego i utworzenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Teraz przyszedł czas na wymianę schodów w wejściu głównym.

Stopnie granitowe zaczęły się rozchodzić i stały się niebezpieczne. Ich szerokość (30-32cm) jest za krótka. Powierzchnia płyty granitowej przed samym wejściem do bazyliki nie ma spadu, stąd tworzą się kałuże wody.

Remont schodów rozpoczęliśmy od zdjęcia i oczyszczania granitu. Po przygotowaniu cementowego podłoża, poszerzone do 35cm bloki granitowe ponownie wrócą. Trzy pasy wejściowe będą podgrzewane. Schody będą obłożone kwarcytem, ponieważ piaskowiec wchłania wodę, poeodując wilgoć i kruszenie się dolnej warstwy tego materiału wokół bazyliki. Zakończenie tych prac przewidujemy na Wielkanoc 2021 r. Koszt inwestycji wynosi ok. 500 tys. zł.

Podejmujemy się tych prac z troski o świątynię oraz parafian, pielgrzymów i wszystkich sympatyków klasztoru.

Ze względu na prace budowlane, prosimy o wyrozumiałość w trudniejszym dostępie do bazyliki. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc finansową.

Każdego dnia w kaplicy klasztornej polecamy wszystkich dobroczyńców klasztoru, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Niepokalanej.

W klasztorze prowadzimy Księgę Dobrodziejów, stąd każdy Ofiarodawca, który zdecydyje się wesprzeć naszą inwestycję poprzez złożenie ofiary na konto bankowe, na tacę lub w kancelarii parafialnej, prosimy, aby dołączył do ofiary poniższy blankiet.

Pobierz blankiet Ofiarodawcy

Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom

w duchu wdzięczności

O. Mariusz Słowik - gwardian,
Ojcowie i Bracia z Niepokalanowa

Do Parafian, Pielgrzymów i Sympatyków Niepokalanowapobierz ZIPpobierz pdf

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ