MARYJA!

Świętość w zwyczajności dla kobiet

Świętość w zwyczajności dla kobiet


Formacja kobiet "świętość w zwyczajności" - cykl spotkań w roku 2022/2023: "Droga życia duchowego: jak dojść do zjednoczenie z Bogiem"
5699.2023.2

Formacja kobiet świętość w zwyczajności
Cykl spotkań w roku 2022/2023

Temat

Droga życia duchowego: jak dojść do zjednoczenie z Bogiem?

Opis

Cykl jest odpowiedzią na potrzebę pogłębionego życia duchowego z Bogiem. Po etapie odnowienia osobistej relacji z Bogiem, coraz bardziej wchodzimy w głębię swojego serca i Serca Boga. Przechodzimy na płaszczyznę mistycznego doświadczenia, wewnętrznej przemiany na drodze rozwoju osobistego spotkania z Bogiem.

Będziemy szukać i znajdować odpowiedzi na pytania:

  • Co się we mnie dzieje? Jak pozwolić prowadzić się Bogu? Jak rozeznawać, co pochodzi ode mnie, od złego ducha i od Ducha Świętego? Na jakim jestem etapie? Na czym w ogóle polega życie duchowe dziś? Jak nie zbłądzić? Skąd wiem, czy jestem na dobrej drodze? Jak radzić sobie z przeszłością i jak się nie bać przyszłości? Jak się dobrze modlić? Jak mogę doświadczać Bożej obecności na co dzień? Czy to, czego doświadczam, jest prawdziwe? Jak prowadzić innych do Boga, jak ich uratować? Jak być szczęśliwą w cierpieniu? Czy mogę być zjednoczona z Bogiem w życiu świeckim?
  • Jak się ma nowa ewangelizacja do tradycji kościoła? Kto to jest charyzmatyk i co na ten temat mówi kościół? Czy istnieje podział na charyzmatyków i zwykłych chrześcijan? Która jest bezpieczna duchowość? Czy asceza jest jeszcze potrzebna, komu? Czy charyzmatycy omijają zwykłe etapy życia duchowego? Czy ich droga do zjednoczenia z Bogiem jest krótsza, czy dłuższa, od czego zależy? Czy jest jakiś schemat drogi doskonałości? Przeżywam depresję, czy noc ciemną?
Czas trwania

Seminarium obejmuje 9 spotkań - w trzecią sobotę miesiąca. Przez cały miesiąc uczestnik jest zaproszony do pracy indywidualnej, na podstawie przesłanego materiału.

Konferencje będą dostępne do odsłuchania również w późniejszym czasie. Seminarium można przeżywać we własnym tempie i o dowolnej godzinie po premierze. Można w nim uczestniczyć indywidualnie lub wspólnotowo. Seminarium przeznaczone jest dla osób pełnoletnich.

Prowadzi: dr Iwona Zielonka.

Terminy spotkań

Rok 2022: 15 paź, 19 lis, 11 gru
Rok 2023: 21 sty, 18 lut, 18 mar, 15 kwi, 20 maj, 17 cze

Program

9:45 Konferencja
11:00 Msza święta w intencji kobiet w bazylice w Niepokalanowie (transmisja on-line)
12:15 Warsztat, modlitwa wstawiennicza
13:15 Zakończenie

Dostęp do transmisji
  1. Transmisja dostępna dla wszystkich trwa 20 min. Dostęp do całego spotkania dla zapisanych uczestniczek (wysyłamy linki do transmisji).
  2. Zapisy przez Formularz Google

Po otrzymaniu zgłoszenia przekażemy szczegółowe informacje dotyczące udziału w formacji.

Możliwość uczestnictwa on-line (dla osób z daleka) i w Niepokalanowie.


W razie pytań:

MI Newsletter
Rycerski rozkaz Niepokalanej

Otrzymuj powiadomienia o różnych inicjatywach podejmowanych przez Rycerstwo Niepokalanej i klasztor Niepokalanów, bedących często propozycją podjęcia konkretnych działań przez członków Rycerstwa Niepokalanej.

Działalność wydawnicza

Rekolekcje i warsztaty duchowości biblijnej

24-26 marca, Niepokalanów - "Modlitwa w Biblii - Biblia w modlitwie". Organizuje: Bractwo Słowa Bożego.

Czytaj dalej...
Nabożeństwo Trzech Sobót

11 marca · 18 marca · 25 marca, Niepokalanów - modlitwy uwolnienia z ciężaru winy po grzechu aborcji.

Czytaj dalej...
W. A. Mozart - "Requiem"

1 kwietnia w bazylice Zespół Mazowsze wykona "Requiem" Mozarta oraz pieśni pasyjne. Wstęp wolny.

Czytaj dalej...