MARYJA!

Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie

Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie

blue line
Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI

Niepokalanów, 28 maja 2016

Św. Maksymilian znakiem "nowego życia w Chrystusie". Pod takim hasłem w Niepokalanowie odbył się Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI.

Prezes Narodowy o. Stanisław M. Piętka OFMConv w sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 10. powitał wszystkich rycerzy swoistym słowem, że w domu Matki każdy czuje się najlepiej, dlatego niech Niepokalanów będzie dla nich takim domem ukochanej Matki Maryi.

Po słowach przywitania, o. Arkadiusz M. Bąk OFMConv, wraz z młodzieżą z Harmęż, poprowadził Różaniec z rozważaniami z życia św. Maksymiliana, przeplatanymi pieśniami maryjnymi.

Gwardian Niepokalanowa i Asystent MI o. Mirosław Bartos OFMConv, po powitaniu wszystkich zgromadzonych w niepokalanowskiej bazylice, przewodniczył Eucharystii o godz. 11.00, podczas której homilię wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz.

W sali św. Bonawentury ks. Tadeusz Guz wygłosił jeszcze dwie konferencje na temat: Św. Maksymilian M. Kolbe apostołem nowego życia w Chrystusie dla Polaków i Polski w XXI wieku.

Klasztor Ojców i Braci Franciszkanów ugościł rycerzy grochówką o godz. 14., a o 15. było przejście przez Bramę Miłosierdzia i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Jerzy Szyryngo – Asystent MI archidiecezji białostockiej o godz. 17.00 poprowadził Drogę Krzyżową po klasztornych polach, aż do cmentarza klasztornego, gdzie wszyscy rycerze Niepokalanej pomodlili się nad grobami Ojców i Braci Franciszkanów, a szczególnie nad grobem o. Alfonsa M. Kolbego (brata św. Maksymiliana) oraz Franciszka Gajowniczka, za którego Ojciec Kolbe oddał życie w niemieckim obozie w Auschwitz.

O godz. 19.30 Bazylika ponownie zapełniła się po brzegi, gdzie rycerze Niepokalanej, rozważając kolejną część Różańca świętego - tajemnice światła - mogli wysłuchać świadectw osób, które swe życie poświęciły dla Chrystusa przez Niepokalaną w duchu św. Maksymiliana.

I tak do tajemnicy pierwszej: Chrztu Pana Jezusa, świadectwo powiedziała s. Dorota M. Drozdowska SFMI, która odczuwa nieustannie prowadzenie swojej niebieskiej Mamy. Do drugiej tajemnicy: Cudu w Kanie Gallilejskiej, małżeństwo redaktorów Aleksandry i Karola Wojtynów opowiedziało o całkowitym zostawieniu swoich planów dla Maryi. Do trzeciej tajemnicy: Głoszenia królestwa Bożego i nawoływania do nawrócenia swoim oddaniem się Niepokalanej przy krzyżu cierpienia podzieliła się Maria Lademan. W czwartej tajemnicy: Przemienienia na Górze Tabor wokalistka jazzowa Małgorzata Hutek dzieliła się tym, jak Niepokalana odnalazła ją w świecie muzyki i kariery zawodowej. Tajemnicę piątą: Ustanowienie Eucharystii swoim wzruszającym świadectwem dążenia do kapłaństwa przy boku Niepokalanej, pomimo trudów i przeciwności, podzielił się o. Arkadiusz M. Bąk OFMConv.

Apel Jasnogórski o godz. 21. poprowadził o. Paweł Warchoł OFMConv, a cały zjazd zakończył się Eucharystią sprawowaną o godz. 22. pod przewodnictwem o. Stanisława M. Piętki OFMConv, który także wygłosił homilię.

Zjazd zakończył się Eucharystią o godz. 22. sprawowaną przez o. Stanisława M. Piętki OFMConv, podczas której również Ojciec Prezes wygłosił tematyczną homilię.

Rycerze Niepokalanej z archidiecezji białostockiej jeszcze do godziny pierwszej w nocy adorowali Pana Jezusa w Sanktuarium św. Maksymiliana.

Wiadomości

13.08.2022

Ja umrę za Ciebie
W rocznicę śmierci św. Maksymiliana warto przypomnieć sobie nie tylko jego bogaty życiorys, ale sposób…

11.08.2022

Cela śmierci miejscem pokoju
Ojciec Kolbe oddał wszystko tj. swoje życie, aby drugi człowiek, którego właściwie nie znał, mógł…

08.08.2022

Przyjąć dar Matki
6 sierpnia 2022, Niepokalanów - 70. spotkanie "Oddaj się Maryi".

06.08.2022

95 lat temu
95 lat temu 6 sierpnia od poświęcenia figury Niepokalanej rozpoczęła się historia Niepokalanowa.

03.08.2022

Maryja - nasza Orędowniczka
Noc walki o błogosławieństwo dla Polski – Męski Różaniec, Niepokalanów 30/31 lipca 2022.
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ