MARYJA!

Post czasem odnowy

Post czasem odnowy

blue line
27 lutego - 5 marca - Rekolekcje z postem Daniela

Po raz pierwszy w Niepokalanowie w marcu 2023 r. odbyły się rekolekcje z Postem Daniela. Dobrze przeżyty post i ofiarowany Bogu, nie tylko oczyszcza nasze ciało, ale także naszego ducha. Rekolekcje zostały zawierzone Niepokalanej i są owocem spotkań z Matką Bożą w Jej Zagrodzie.

"Te rekolekcje, to niezwykła moc modlitwy, połączonej z postem" - powiedziała o rekolekcjach Dorota Piwowarska. Te szczególne rekolekcje od strony duchowej poprowadził gwardian Niepokalanowa o. Mariusz Słowik.

Rekolekcje są prowadzone z inicjatywy Fundacji Betania. Krzysztof Piwowarscy - założyciel Fundacji, podkreślił, że "podczas rekolekcji powinna zawiązać się wspólnota wzajemnie się wspierająca, która będzie miejscem wzrostu i rozwoju duchowego, w duchu miłości do Boga, Jego Przenajświętszej Matki i drugiego człowieka. Post powinien być ofiarowany Bogu w konkretnej intencji".

Informacje nt. kolejnych turnusów Rekolekcji z Postem Daniela można śledzić na stronie:

Informacje o tym, jak odbywają się rekolekcje i czy są one bezpieczne, można odsłuchać na antenie Radia Niepokalanów:

Teresa M. Michałek, FN / red.


Sobota wszystkich sobót
Sobota wszystkich sobót

Jeśli zapytamy, kogo w szczególny sposób czcimy w sobotę, raczej nie będzie miał problemu z odpowiedzią nawet przeciętnie wierzący katolik. Różańce, litanie, wotywne Msze ku czci Najśw. Maryi Panny, dedykowane Jej nabożeństwa, szczególnie to pierwszosobotnie - mocno utrwalają w pamięci Maryjny wymiar każdej soboty.

Więcej

Zwiastowanie Maryi Pannie
Zwiastowanie Maryi Pannie

Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.

Więcej

Działalność wydawnicza

Margaretki 2024

27 kwietnia - VII Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz grup i wspólnot modlących się za kapłanów.

Czytaj dalej...
Post Daniela

29 kwietnia - 5 maja, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

4 maja, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wiesława Kowalska, Modlitwa ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ