MARYJA!

Upodobnieni do Niepokalanej

Upodobnieni do Niepokalanej

blue line

Należeć bezgranicznie do Niepokalanej - to temat jednego ze spotkań formacyjnych MI, organizowanych co czwartek przez Fundację Niepokalanej w usłudze Microsoft Teams. Poprowadził je Wiceprezes Narodowy MI o. Piotr M. Lenart.

W programie spotkań (nazywanych fanjobsami) jest czas na modlitwę, dzielenie się, przybliżenie poszczególnych punktów Statutów Generalnych MI oraz w ramach Roku Świętego Józefa rozważanie kolejnych fragmentów Modlitwy Pańskiej.

Podczas funjobsa 18 lutego o. Piotr przypomniał, że w świetle Statutów Generalnych MI jest stowarzyszeniem, którego "członkowie, razem ze św. Maksymilianem Kolbem, kontemplują w Maryi Niepokalanej nieskażone piękno zaplanowane dla nas przez Boga w Chrystusie", czyli dążą do tego, by "stawać się Nią". Zgodnie z art. 4 i 5 Statutów Generalnych, rycerze upodobniają się do Niepokalanej w życiu codziennym przez "słuchanie Słowa Bożego; modlitwę liturgiczną i osobistą; miłość względem wszystkich; ofiarowanie samego siebie". "Stawanie się Nią - to dążenie do wolności od grzechu, do niepopełniania grzechów w naszym życiu, by nie dawać miejsca dla działania szatana - komentował o. Piotr. - Jeśli my będziemy wolni od grzechów, to staniemy się jak Ona". Można zatem powiedzieć, jak zauważył o. Piotr, że jesteśmy jak Niepokalana najbardziej po spowiedzi i po przyjęciu Komunii świętej. Wreszcie o. Wiceprezes wskazał, że "stanie się Nią" ma na celu "innych przybliżać do Niepokalanej".

Teresa M. Michałek - prezes Fundacji Niepokalanej, przybliżyła kilka fragmentów z pism św. Maksymiliana, mówiących o upodobnianiu się do Maryi. "Naszym ideałem jest stać się Niepokalanej, aż stać się niby Nią samą" - mówił w jednej z konferencji św. Maksymilian. Natomiast w liście do o. Antonina Vivody, Ojciec Maksymilian, wykazując, że Maryja "jest jakby częścią Trójcy Przenajświętszej", chciał pokazać, na czym polega to bycie całkowicie Niepokalanej. "Wiemy o opętanych, szalonych, za których myślał, mówił i działał szatan - pisał Ojciec Kolbe. - My chcemy być w sposób jeszcze bardziej bezgraniczny zawładnięci przez Nią, by to Ona sama myślała, mówiła, działała za naszym pośrednictwem [...]. Pragniemy do tego stopnia należeć do Niepokalanej, by nie pozostało w nas nic, co by nie było Nią, byśmy jakby unicestwili się w Niej, byśmy przemienili się w Nią, przeistoczyli się w Nią, aby tylko Ona pozostała. [...]. Oto MI, wprowadzić Ją do wszystkich serc, zrodzić Ją we wszystkich sercach, aby Ona wchodząc do tych serc, obejmując je w doskonałe posiadanie, mogła urodzić słodkiego Jezusa, Boga".

W ten sposób każdy fanjob służy nie tylko poznawaniu prawnych dokumentów dotyczących Rycerstwa Niepokalanej jako stowarzyszenia, ale także pozwala głębiej poznać spuściznę św. Maksymiliana, jak też pogłębiać swoją rycerską formację.

FN / red.


Jeśli należysz do MI, to możesz dołączyć do Zespołu "Rycerstwo Niepokalanej" za pomocą poniższego linku:

Więcej o Microsoft Teams na usługach MI:


FunJob - skrót od "prace (j.ang. job) Fundacji", określa wszelkie przedsięwzięcia, spotkania, zadania, warsztaty, akcje i inne działania podejmowane przez Fundację Niepokalanej lub w imieniu Fundacji Niepokalanej.


Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Pośredniczka Łask Wszelkich
Pośredniczka Łask Wszelkich

Maryja, Wszechpośredniczka łask - Pośredniczka łask wszelkich - prawda w Kościele katolickim, która nie jest jeszcze ogłoszona jako dogmat wiary, ponieważ są prowadzone badania i dyskusje teologiczne, w jaki sposób ją zdefiniować, wyjaśnić i przedstawić do wierzenia.

Więcej

Działalność wydawnicza

Studiuj na Kolbianum

7 czerwca ruszyła rekrutacja w Kolbianum! Zapraszamy wszystkich chętnych.

Czytaj dalej...
Rekolekcje Pomocy Duchowej Rodzinie

14-16 czerwca - Niepokalanów, modlitwy, warsztaty, rozmowy z kapłanem i psychologiem.

Czytaj dalej...
Post Daniela

1-7 lipca, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ