MARYJA!

Wrześniowe FunJobsy

Wrześniowe FunJobsy

blue line
Od września kontynuowane są spotkania formacyjne on-line dla członków Rycerstwa Niepokalanej. Jednak ze spotkań może skorzystać każdy, kto w czwartek od 19:10 dołączy do spotkania przez usługę Discord lub obejrzy je za pośrednictwem YouTube czy Facebooka.

We wrześniu można było się dowiedzieć o tym, jak przejść drugi poziom formacyjny Drogi Rycerskiej i czemu on służy, jak można się przygotować do bycia Animatorem MI, m.in. poprzez pełnienie funkcji Pomocnika Animatora.

Oprócz teoretycznego poznawania całego programu Rycerstwa Niepokalanej, na spotkaniu zapoznawano się z praktycznymi zadaniami i narzędziami rycerskimi oraz z propozycją także duchowego formowania się na Drodze Rycerskiej, jakim jest "czas dla Boga".

Podczas czwartkowych FunJobsów można było pogłębić rozumienie duchowości maryjnej, nauczyć się odróżniać duchowość i bycie maryjnym od pobożności maryjnej, jak również nauczyć się wyjaśniania, czym jest katolicki kult Maryjny.

Uczestnicy mogli także złożyć on-line życzenia urodzinowe i imieninowe Matce Bożej, jak również spróbować naśladować Maryję jako Matkę Bolesną stojącą pod Krzyżem swego Syna.

Na ostatnim wrześniowym FunJobie, prowadzący spotkania o. Piotr M. Lenart - franciszkanin z Niepokalanowa i członek Rady Fundacji Niepokalanej, podjął się próby wyjaśniania czym jest masoneria, jak ona działa dziś i dlaczego jest niebezpieczna dla katolików, a także jak sobie radzić z działaniami masońskimi i jak ratować ludzi będących pod wpływem ideologii masońskiej.

Poniżej podajemy linki do spotkań.

8 września, Urodziny NMP
15 września NMP Bolesna i Droga Rycerska - poziom II
22 września - Młodszy Rycerz MI
29 września - Rycerz MI

Wirtualne spotkania MI w każdy czwartek, od 19:10, za pomocą aplikacji Discord. Transmitowane są także na YouTube i Facebooku.

FunJob (czyt. fandżab) - skrót od "prace (j.ang. job) Fundacji", określa wszelkie przedsięwzięcia, spotkania, zadania, warsztaty, akcje i inne działania podejmowane przez Fundację Niepokalanej lub w imieniu Fundacji Niepokalanej.

Teresa M. Michałek, FN / red.

Wiadomości

23.03.2022

Ołtarz Świętego Józefa
Wotum wdzięczności za opiekę św. Józefa nad Niepokalanowem.

19.03.2021

Święty Józef w Niepokalanowie Japońskim
Niepokalanowianie uciekali się do opieki św. Józefa i zawsze byli wysłuchani. W polskim Niepokalanowie jest…

18.03.2021

Niepokalanów pod opieką Świętego Józefa
19 marca 1949 r. niepokalanowski klasztor wieczorem w czasie nabożeństwa w klasztornej kaplicy oddał się…

18.03.2022

Święty Józef - wzór rycerza Niepokalanej
Maksymilian Maria Kolbe uczył braci, jak potężnym orędownikiem jest św. Józef i jak wielką czcią…

19.03.2022

Święty Józef Niepokalanowski
Franciszkanie od wieków ukochali św. Józefa Oblubieńca NMP, a św. Maksymilian od początku zachęcał braci…
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ