MARYJA!

Muzeum św. Maksymiliana

Muzeum św. Maksymiliana


Był Człowiek

W budynku, w któym kiedyś była pralnia i stolarnia, urządzono Muzeum św. Maksymiliana pod hasłem "Był Człowiek". Muzeum zajmuje trzy sale. Fotosy i eksponaty z objaśnieniami pozwalają poznać bliżej życie i działalność Założyciela Niepokalanowa, a także misyjne apostolstwo, prowadzone w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Wystawę zrealizowali pracownicy Muzeum Miasta Pabianic.

Pomnik

Na skwerze koło muzeum stoi pomnik bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, który zapisał się jako wielki przyjaciel Niepokalanowa i jako szczególny czciciel Matki Bożej i św. Maksymiliana. Jego pamiętne słowa: "Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana", stały się apelem do rozwijania sanktuarium Świętego Męczennika. Pomnik jest dziełem br. Maurycego Kowalewskiego z Niepokalanowa.

Cela nr 19

Na pierwszym piętrze domu, noszącego obecnie imię św. Maksymiliana, znajduje się cela, w której od 1936 r. mieszkał Święty.

Ze względu na szacunek dla tego miejsca oraz bardzo strome schody, po których wielokrotnie chodził założyciel Niepokalanowa, miejsce to nie jest dostępne dla pielgrzymów. Natomiast jej replikę można obejrzeć w Muzeum św. Maksymiliana.

W tym narożnym pokoju 17 lutego 1941 r. św. Maksymilian został aresztowany.

Pokój jest niewielki, ale jasny. Na środku stoi duże biurko z nastawą pełną przegródek do sortowania listów. Jest też proste krzesło, szafa, no i oczywiście łóżko.

Replikę tej celi można zobaczyć w muzeum św. Maksymiliana.

Działalność wydawnicza

Rekolekcje Pomocy Duchowej Rodzinie

20-22 maja - Msza św., nauki rekolekcyjne, warsztaty, rozmowy z kapłanem i psychologiem.

Czytaj dalej...
Formacja kobiet

21 maja - spotkania dla kobiet: Świętość w zwyczajności.

Czytaj dalej...
Wieczernik Maryi

26 maja − 4/5 czerwca - Wieczernik Maryi i czuwanie przed urocz. Zesłania Ducha Świętego.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ