Rycerze wierni i oddani
30.07.2024Modlitewne spotkanie rozpoczął o. Ryszard M. Żuber - prezes narodowy MI. Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu przez Niepokalaną rycerze zanosili swoją modlitwę w intencji Kościoła, Rycerstwa Niepokalanej i Ojczyzny, rozważając tajemnice Różańca świętego - w ten sposób przygotowując się również do centralnego punktu modlitewnego spotkania - Eucharystii. Ta Najświętsza Ofiara sprawowana była na ołtarzu polowym pod przewodnictwem o. bp. Edwarda Kawy z Ukrainy.
W homilii, komentując fragment z Ewangelii, mówiący o nawiedzeniu przez Maryję świętej Elżbiety, Ojciec Biskup przypomniał, że rycerze mają aktywnie przeciwstawić się temu wszystkiemu, co zagraża zbawieniu, jak też nie mogą być obojętnymi na to, co powoduje, że pod pięknymi hasłami są przemycane pogańskie pseudowartości, jak również na to, że świat postawił sobie za cel usunięcia Boga z ludzkich serc. Rycerze Niepokalanej, wpatrzeni w przykład św. Maksymiliana, który rozpalony miłością Bożą podejmował tak liczne inicjatywy ewangelizacyjne, mają na jego wzór podjąć ten najskuteczniejszy sposób ewangelizacji, jakim jest świadczenie o miłości Boga oraz pomagać odkrywać na nowo, jak wielkim darem jest Eucharystia.
Liturgię Mszy św. ubogacił śpiew zespołu z Białorusi "Vies Bonum", który po Eucharystii koncertem pieśni wprowadził uczestników w nastrój modlitewnego czuwania.
Domknięciem modlitewnej zadumy stał się referat dr. Roberta Zadury - historyka, który przy pomocy wizualizacji multimedialnej ukazał życie i działalność trzech wielkich Polaków: św. Maksymiliana, bł. Stefana Wyszyńskiego i bł. Jerzego Popiełuszki - w kontekście ich miłości do Ojczyzny i troski o obronę wiary.
Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej organizowany jest od 1979 r. w Niepokalanowie z inicjatywy sługi Bożego Brata Innocentego M. Wójcika. Ma na celu upamiętnienie daty zgłoszenia się na śmierć głodową św. Maksymiliana Kolbego w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.
O. Piotr M. Lenart OFMConv
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv
NMP z Guadalupe
Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jest nazywany "nie ręką ludzką uczyniony", powstał w niewyjaśniony sposób na kruchej tunice noszonej przez Indianina, tzw. tilmie, w XV w. Czyt. relację o objawieniu się Matki Bożej przekazana przez rodowitego Indianina, ks. Andrzeja Garrigę, który był rektorem kościoła Matki Bożej z Guadalupe w San Francisco.
Loreto, sanktuarium Świętego Domku
Włoskie miasto Loreto zawdzięcza swoją sławę dzięki istniejącemu w nim sanktuarium, w którym znajduje się Święty Dom z Nazaretu, jak również powiązanej z jego nazwą najbardziej popularnej litanii maryjnej.
Niepokalane Poczęcie
Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na pierwsze zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy.
Działalność wydawnicza
Do ideału MI
31 stycznia - 2 lutego - dni modlitwy i formacji dla poznania i pogłębienia ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
1 lutego, Niepokalanów - 100. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: Alicja Święcicka.
Czytaj dalej...Jubileusz Odkupienia 2033
2 lutego, 9-letnie przygotowanie do jubileuszu 2000 lat Odkupienia: Rok 2, część I.
Czytaj dalej...