Zemsta Maryi
12.08.2019Kolejne trzy dni Wielkiego Zawierzenia to swoiste rekolekcje z egzorcystą, który starał się wyjaśnić, jak ogromne ma znaczenie zawierzanie Niepokalanej kolejnych dziedzin naszego życia, którymi w tych dniach były: dzieła Nowej Ewangelizacji, Kościół i rozszerzanie Dobrej Nowiny (8 sierpnia), sprawujących władzę (9 sierpnia), bezpieczeństwo narodowe i sportowców (10 sierpnia).
Ks. Wojciech Drab próbował dotrzeć do serc słuchaczy, aby odkryli miłość Boga, która jest fundamentem tego, że Bóg płaci nieustannie niewyobrażalną cenę za to, abyśmy mogli zawsze usłyszeć słowa przebaczenia. "Jezus płaci cenę mojego powstawania z grzechu" - mówił egzorcysta i ze smutkiem zauważył, że myśmy się już do tego przyzwyczaili i nie robi to dla nas żadnego wrażenia. "My nie skaczemy z radości pod sufit ze świadomości tego, jak Bóg nas kocha - mówił ks. Wojciech - ponieważ nie przywiązujemy wagi do tego, co On dla nas robi". Dzień wcześniej zauważył, że Bóg przychodzi i płaci cenę powrotu człowieka w Krzyżu Swojego Syna. Natomiast postawę Matki Bożej pod Krzyżem nazwał "zemstą Maryi", polegającą na tym, że wzięła nas za swoje dzieci i podjęła się wychowania nas, abyśmy się stali jak Jej Syn, abyśmy potrafili tak miłować, byśmy nigdy więcej nikomu nie uczynili tego, co zrobiliśmy Jej Synowi.
W kolejnym dniu wyjaśnił, że Bóg oddaje swoje życie na Krzyżu, w Eucharystii - głównie w tym celu, abyśmy żyli. Ten cel także był u podstaw stworzenia świata i człowieka.
Tym dniom przygotowania do Wielkiego Zawierzenia towarzyszyły konferencje Wincentego Łaszewskiego i s. Anny Marii Pudełko. Dzięki temu słuchacze mogli zgłębić temat pobożności Maryjnej, która powinna być jak woda czerpana ze studni łaski Bożej. Maryja została także ukazana jako Matka Miłosierdzia i nauczycielka trudnej sztuki przebaczenia, a także jako Gwiazda wskazująca na Słowo Boże i ucząca nim życia na codzień.
O. Piotr M. Lenart OFMConv
NMP z Guadalupe
Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jest nazywany "nie ręką ludzką uczyniony", powstał w niewyjaśniony sposób na kruchej tunice noszonej przez Indianina, tzw. tilmie, w XV w. Czyt. relację o objawieniu się Matki Bożej przekazana przez rodowitego Indianina, ks. Andrzeja Garrigę, który był rektorem kościoła Matki Bożej z Guadalupe w San Francisco.
Loreto, sanktuarium Świętego Domku
Włoskie miasto Loreto zawdzięcza swoją sławę dzięki istniejącemu w nim sanktuarium, w którym znajduje się Święty Dom z Nazaretu, jak również powiązanej z jego nazwą najbardziej popularnej litanii maryjnej.
Niepokalane Poczęcie
Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na pierwsze zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy.
Działalność wydawnicza
Do ideału MI
31 stycznia - 2 lutego - dni modlitwy i formacji dla poznania i pogłębienia ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
1 lutego, Niepokalanów - 100. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: Alicja Święcicka.
Czytaj dalej...Jubileusz Odkupienia 2033
2 lutego, 9-letnie przygotowanie do jubileuszu 2000 lat Odkupienia: Rok 2, część I.
Czytaj dalej...