W Sercu Jezusa
25.06.2022
Światowa Sztafeta Różańcowa
Po Koronce do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium-kaplicy św. Maksymiliana - miejscu uświęconym przez życie Świętego, który w KL Auschwitz wyznał, że jest Kapłanem Katolickim - przeprowadzono modlitwę różańcową w intencji o świętość kapłanów. Modlitwa ta jest organizowana co roku w ramach wydarzenia Światowa Sztafeta Różańcowa - Worldpriest. W tym roku sztafeta rozpoczęła się poprzedniego dnia, 23 czerwca, w bazylice NMP z Guadalupe - narodowego sanktuarium Meksyku, w którym modlitwę poprowadził ks. prał. Salvador Martínez Ávila - rektor sanktuarium. Następnie modlitwa różańcowa przeniosła się do Karaczi w Pakistanie, gdzie ks. Edward Joseph - wikariusz generalny arch. Karaczi, zainaugurował Światową Sztafetę Różańcową 2022 r. w kościele św. Jana. Modlitwę różańcową w niepokalanowskim sanktuarium poprowadzili członkowie Fundacji Niepokalanej. Prosząc Serce Jezusowe o świętość dla kapłanów, rozważano tajemnice chwalebne Różańca świętego w językach polskim i angielskim. Wydarzenie można zobaczyć na kanale YouTube/FundacjaNiepokalanej.
Światowa Sztafeta Różańcowa Worldpriest o świętość kapłanów rozpoczęła się jako skromne wydarzenie trzynaście lat temu. Obecnie obejmuje cały świat i podczas 24-godzinnej modlitwy łączy wiele milionów ludzi różnych kultur na każdym kontynencie, które uczestniczą w odmawianiu Różańca w swoich językach.
Akty zawierzenia
Wieczorem w niepokalanowskiej bazylice, w łączności z sanktuarium Najśw. Serca Jezusa w Chojnie i wszystkimi Polakami, została sprawowana Msza św. przebłagalna za grzechy narodu polskiego, której przewodniczył o. Mariusz Książek - proboszcz parafii Niepokalanów. Ojciec Proboszcz zaprosił wszystkich do
zanurzenia w ogniu miłości Bożego Serca wszelkie doświadczenia krzyża swojego życia. Z głębokim przekonaniem zapewniał, że modlitwa, która płynie prosto z serca, dotyka Serce Jezusa i Serce Maryi, gdyż Pan czeka na wyznanie naszej miłości. Zachęcił też, aby także wszystkie osoby, bliskich, znajomych, a nawet wrogo nastawionych do wiary czy Kościoła, przynieść do Serca Pana Jezusa. Podkreślił też, że Maryja, która widziała perspektywy dwóch strasznych wojen, nie wezwała do usunięcia tyranów i złych ludzi, ale poleciła, aby modlić się i podejmować akty pokuty za swoje grzechy i innych ludzi, aby przebłagać za grzechy nasze i całego świata.
Po Eucharystii, w łączności odśpiewano Apel Jasnogórski. Następnie przed Najśw. Sakramentem wybrzmiały akty poświęcenia się Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz uznania Chrystusa Królem naszego serca. Był to czas, w którym można było podziękować za łaski, które otrzymujemy codziennie od Jezusa przez ręce Niepokalanej Jego Matki oraz zawierzyć siebie, swoje rodziny i naszą Ojczyznę - Polskę.
Zwiastowanie Maryi Pannie
Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.
Działalność wydawnicza
Post Daniela
31 marca - 6 kwietnia, rekolekcje z postem Daniela - to coś więcej niż dieta roślinna, to niezwykłe doświadczenie duchowe.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
5 kwietnia, Niepokalanów - 102. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: bp Andrzej Dziuba.
Czytaj dalej...Nocna Pielgrzymka
12/13 kwietnia - o triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.
Czytaj dalej...