Pielgrzym nadziei
18.02.2025
Jak co roku w tym dniu spotkali się także przedstawiciele gmin kolbiańskich, czyli tych miejsc, z którymi był związany św. Maksymilian: Zduńska Wola, Pabianice, Teresin i Oświęcim. Po Mszy św. złożono kwiaty przy pomniku w. Maksymiliana, który znajduje się przed bazyliką. Eucharystii przewodniczy o. Ignacy Kosmana, który podczas kazania mówił na temat nadziei, która towarzyszyła św. Maksymilianowi mimo trudnych lat wojny. Nadzieja jest obecna w sercu każdego człowieka. Nadzieję maił też św. Maksymilian, a gwarancją jego nadziei była Niepokalana. Niepokalana dawała Świętemu z Niepokalanowa nadzieję na życie, które nie przemija, na życie wieczne z Jezusem. Ojciec Maksymilian był świadkiem i pielgrzymem nadziei. On zachęcał wszystkich do złożenia swego życia w dłonie Niepokalanej, która jest Matką Nadziei.
Ten dzień dla klasztoru w Niepokalanowie jest dniem zadumy nad kwestią przemijania i nadziei, którą niesie Chrystus. "Bo kto się Niepokalanej odda i Ją ofiarnie kocha, ten siebie zbawi, uświęci i innych do tego doprowadzi" - jak mawiał św. Maksymilian. Oddani całkowicie Niepokalanej niczego nie muszą się lękać, ponieważ życie, śmierć i cała wieczność są złożone w rękach Niepokalanej, a w "Jej rękach jesteśmy bezpieczni".
Zwiastowanie Maryi Pannie
Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.
Działalność wydawnicza
Wielkanoc 2025
I my mamy zmartwychwstać... Osiągniemy ten cel poprzez szczere zwrócenie się do Pośredniczki łask wszelkich - Niepokalanej.
Czytaj dalej...Margaretki 2025
26 kwietnia - VIII Spotkanie Apostolatu "Margaretka" oraz grup i wspólnot modlących się za kapłanów.
Czytaj dalej...Kim jesteś, o Niepokalana?
1-4 maja, rekolekcje pozwalające spojrzeć na życie, pracę, cierpienie i posługę w Kościele w świetle Niepokalanego Poczęcia.
Czytaj dalej...