Klasztor Niepokalanów wychodzi z kwarantanny
08.11.2020
9 listopada kończy się kwarantanna klasztoru Niepokalanów. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i życzliwości ze strony wiernych.
W poniedziałek, 9 listopada, kończy się kwarantanna klasztoru Niepokalanów. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i życzliwości ze strony wiernych. W sposób szczególny chcemy podziękować Gminie Teresin na ręce Wójta Marka Olechowskiego za ofiarowanie owoców, wody, płynów dezynfekcyjnych i dokonanie dezynfekcji budynków klasztornych. Dziękujemy także za pomoc duszpasterską braciom i ojcom z klasztorów w Niepokalanowie Lasku i Radiu Niepokalanów. Jesteśmy również wdzięczni siostrom za pomoc w bazylice, kaplicy św. Maksymiliana, muzeum i domu parafialnym.
Jednak ze względu na wciąż istniejące zagrożenie zakażeniem koronawirusem, Klasztor podejmuje tylko niezbędne działania, które pozwalają maksymalnie ograniczyć rozpowszechnianie się epidemii. W związku z tym kontynuuje emitowanie transmisji on-line Mszy świętych, nabożeństw i spotkań. Wszystkie Msze św. w sanktuarium są sprawowane według stałego harmonogramu.
Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za utrudnienia, także związane z ograniczeniem liczby osób, mogących brać udział w nabożeństwach, bardzo wszystkich przepraszamy. Za wszelkie wsparcie jeszcze raz z głębi serca dziękujemy.
Z głębokim bólem żegnamy z naszej ziemskiej wspólnoty niepokalanowskiej trzech braci, którzy przegrali walkę z COVID-19: śp. br. Bonifacego Stefaniuka, śp. o. Wiesława Głębockiego i br. Dariusza Popławskiego. Wierzymy, że weszli już do Niepokalanowa niebieskiego, by stamtąd, razem z Niepokalaną i św. Maksymiliana, wspierać nas w tych trudnych czasach i wypraszać potrzebne łaski.
"Dobry Bóg jest na każdym miejscu i z wielką miłością pamięta o wszystkich i o wszystkim" - tak pisał z Auschwitz Maksymilian Kolbe w liście do swojej mamy w czerwcu 1941 r. Powtarzamy i dziś te słowa, powierzając się w opiekę Niepokalanej Matki Bożej, bo Ona nigdy nas nie opuszcza.
PML/Niepokalanów
Zwiastowanie Maryi Pannie
Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.
Działalność wydawnicza
Post Daniela
31 marca - 6 kwietnia, rekolekcje z postem Daniela - to coś więcej niż dieta roślinna, to niezwykłe doświadczenie duchowe.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
5 kwietnia, Niepokalanów - 102. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: bp Andrzej Dziuba.
Czytaj dalej...Nocna Pielgrzymka
12/13 kwietnia - o triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.
Czytaj dalej...