Maryjny płaszcz
04.07.2021
"W Kościele są różne szkoły duchowości i różne drogi zjednoczenia z Jezusem. Jedną z tych dróg jest droga karmelitańska" - przypomniał karmelita, który opowiedział historię objawienia Szkaplerza i ukazał podstawy duchowości karmelitańskiej. Wskazując na Maryję, stwierdził, że jest kobietą najbardziej wpływową w świecie, a lekarstwem na problemy współczesnego świata są ludzie oddani Maryi. Zaś prostym znakiem przynależności do Maryi jest Szkaplerz. Jest on także, jak Różaniec i Cudowny Medalik, prostym narzędziem ewangelizacyjnym, a jednocześnie znakiem nadziei. "Szkaplerz noś, a na Różańcu proś" - przypomniał karmelitańskiej polskie przysłowie i ukazał, że w historii dla wielu ludzi Szkaplerz był umocnieniem, jak dla św. Jana Pawła II, św. Teresy od Dzieciątka Jezus czy św. Edyty Stein. Zachęcił też zebranych, by naśladowali to, co najpiękniejsze w Matce Bożej, i aby zawsze wyznawali: "Pan mój i Bóg mój". "Pan Bóg wie czego nam potrzeba, dlatego w każdej Eucharystii prośmy o miłość, bo miłość usuwa lęk, i swoim życiem prostym i pełnym miłości ewangelizujmy i dajmy świadectwo chrześcijańskiego życia" - zakończył homilię karmelita.
Po południu można było wysłuchać konferencji o. Włodzimierza, który przybliżył duchowość karmelitańską, jej początki i czym w ogóle jest, jak też ukazał Szkaplerz jako dar Matki Bożej z nieba. Po konferencji chętni mogli przyjąć Szkaplerz z rąk ojca karmelity.
Mszy św. przewodniczył o. Piotr Szczepański - redaktor "Rycerza Niepokalanej". Przypomniał on, że "ta niepokalanowska ziemia jest święta, i to nie tylko ze względu na św. Maksymiliana, ale i wielu innych świętych braci, którzy tę ziemię swoim życiem uświęcili". Podczas Mszy św. można było uroczyście zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi i zabrać ze sobą poświęcone Akty Zawierzenia. Uroczyście też została poświęcona Ikona Serca św. Józefa, która - z racji trwającego w Kościele Roku Świętego Józefa - będzie umieszczona w sanktuarium.
Podczas konferencji wprowadzającej o. Mirosław Kopczewski przypomniał czym są pierwsze soboty miesiąca. Przybliżył również czym jest Rycerstwo Niepokalanej i idea oddania się Niepokalanej według Założyciela Niepokalanowa. W tym dniu do Rycerstwa Niepokalanej wstąpiło ponad 50 osób Nabożeństwo wynagradzające z modlitwę różańcową i 15-minutową medytację nad jedną z tajemnic różańcowych poprowadził także o. Mirosław. Spotkanie poprzedziła całonocna adoracja Najśw. Sakramentu. Kolejne spotkanie w pierwszą sobotę, 7 sierpnia.
Zwiastowanie Maryi Pannie
Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.
Działalność wydawnicza
Wielkanoc 2025
I my mamy zmartwychwstać... Osiągniemy ten cel poprzez szczere zwrócenie się do Pośredniczki łask wszelkich - Niepokalanej.
Czytaj dalej...Margaretki 2025
26 kwietnia - VIII Spotkanie Apostolatu "Margaretka" oraz grup i wspólnot modlących się za kapłanów.
Czytaj dalej...Kim jesteś, o Niepokalana?
1-4 maja, rekolekcje pozwalające spojrzeć na życie, pracę, cierpienie i posługę w Kościele w świetle Niepokalanego Poczęcia.
Czytaj dalej...