Spotkanie w anielskiej sprawie
06.06.2023
Znawca anielskiej tematyki nawiązał do aniołów jako tych, którzy adorują Trójcę Świętą i są dane ludziom do pomocy i ochrony. Ks. Marcello zwrócił uwagę, że choć o tym nie myślimy, to aniołowie towarzyszą nam cały czas i pomagają, inspirują ku dobremu, dają natchnienia. Kapłan zachęcił, by aniołowie stali się dla nas najlepszymi przyjaciółmi i towarzyszami, byśmy świadomie korzystali z ich pomocy. "Aniołowie, w odróżnieniu od nas, zawsze pełnią wolę Boga" - zauważył kaznodzieja. Kapłan mówił także o nabożeństwie do aniołów, które mieli niektórzy świeci, w tym św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio i św. Maksymilian Kolbe.
Na stoisku przed bazyliką można było nabyć książki o aniołach i archaniołach, autorstwa ks. Marcello Stanzione - założyciela włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. W j. polskim wydano ponad 40 tytułów jego książek z ponad trzystu, które napisał (m.in. Św. O. Pio i Św. Michał Archanioł, Najpiękniejsze Modlitwy do Aniołów, Archaniołowie, Spotkania z Aniołem Stróżem, a kolejne tytuły są tłumaczone.
Po południu, w sali św. Bonawentury miała miejsce przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego Pod Skrzydłem Archanioła, a po nim spotkanie z reżyserem. Film przedstawiał 12 świadectw osób, które otrzymały w sowim życiu namacalne łaski opieki i prowadzenia aniołów lub archaniołów. Była to też doskonała okazja do pogłębienia nauki Kościoła na temat aniołów i zaproszenie do zaprzyjaźnienia się w z aniołami oraz do nabożeństwa do aniołów i archaniołów, szczególnie do Archanioła Michała jako opiekuna Kościoła świętego.
Film miał premierę kinową we wrześniu 2022 r., dostępny jest na platformie katoflix.pl. Film Zobacz Anioła otrzymał I nagrodę w kategorii film dokumentalny klasyczny na 37 Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana 2022".
Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Archiwum Niepokalanowa
Zwiastowanie Maryi Pannie
Kościół czci tajemnicę Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim w VI w. W Kościele Zachodnim wprowadzono je w VII w.
Działalność wydawnicza
Wielkanoc 2025
I my mamy zmartwychwstać... Osiągniemy ten cel poprzez szczere zwrócenie się do Pośredniczki łask wszelkich - Niepokalanej.
Czytaj dalej...Margaretki 2025
26 kwietnia - VIII Spotkanie Apostolatu "Margaretka" oraz grup i wspólnot modlących się za kapłanów.
Czytaj dalej...Kim jesteś, o Niepokalana?
1-4 maja, rekolekcje pozwalające spojrzeć na życie, pracę, cierpienie i posługę w Kościele w świetle Niepokalanego Poczęcia.
Czytaj dalej...