Adoracja jest miłością
29.08.2021Pomysł
Papież Benedykt XVI kiedyś napisał takie słowa: "Nie ma rzeczy ważniejszej od tego, by umożliwić na nowo dzisiejszemu człowiekowi dostęp do Boga - do Boga, który przemawia i przekazuje nam swoją miłość, abyśmy mieli życie w obfitości". Myślę, że to jest główny cel budowy Kaplicy, każdej kaplicy, w tym i naszej. Utworzenie Kaplicy Adoracji w bazylice w Niepokalanowie jest też wielką potrzebą duchową wspólnoty klasztornej i parafialnej. Głównym celem podjętych działań jest poruszenie serc ludzkich, jakie może dokonać się, jeśli odpowiemy na wezwanie Jezusa wypowiedziane do każdego z nas: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28). To przyjście może dokonać się na każdym etapie życia, sądzę, że to jest ten czas, kiedy Pan wzywa do działania.
Pomoc w kontakcie z Bogiem
Kaplica Adoracji to miejsce, w którym spotykamy się z Bogiem w ciągu dnia, zatrzymując się wśród zgiełku zajęć i trosk. Modlitwa jest życiem wewnętrznym naszego serca, naszej duszy. Św. Teresa z Ávila mówiła: "to intymna rozmowa z najbliższym przyjacielem". Chciałoby się powiedzieć, że tylko trzeba to zrozumieć. Tak naprawdę są różne "metody" czy "ścieżki" pozwalające wchodzić w modlitwę. Musimy się tego cały czas uczyć. Życie duchowe nie jest jednak takie łatwe. Dla mnie najlepszą nauczycielką modlitwy adoracji jest Najświętsza Maryja Panna, która jako pierwsza adorowała Jezusa w betlejemskiej grocie. Myślę, że w tę świętą noc nie padło zbyt wiele słów, po prostu Ona tylko patrzyła na Boga, który przyszedł taki mały na świat. Adoracja to miłość.
Zapomnieć o sobie
Bywa tak, że w czasie adoracji za bardzo skupiamy się na sobie, za bardzo adorujemy siebie: swą grzeszność, słabość. Więcej czasu powinniśmy poświęcić samej obecności Jezusa. Wierzę, że wtedy przestaniemy cokolwiek mówić i o cokolwiek prosić, a będziemy przy Tym, którego kochamy. Czasem ja sam łapię się na tym, że wracam do moich trosk i problemów, że wylewam moje żale, a nawet pretensje, ale jak tylko się orientuję, że znów krążę wokół siebie, przepraszam Pana, że okradam Go z czasu, który dla Niego przeznaczyłem, i patrzę na Niego. A między nami coś się dzieje. Coś, co trudno wyrazić słowami.
Bez pomocy nie damy rady
Widzę w ludziach ogromne pragnienie ciszy i spotkania żywego Boga. Ufam zatem mocno, że znajdą się ci, którzy nas wesprą w tej inicjatywie. Zawierzyliśmy to dzieło, razem z grupą osób świeckich z naszej parafii, które pomagają mi w tym przedsięwzięciu Niepokalanej, i wiem, że Ta, która uprosiła cud w Kanie Galilejskiej, i nam dopomoże, by Kaplica Adoracji Pana, takie nasze "małe Betlejem", mogło się urzeczywistnić w Niepokalanowie.
NMP z Guadalupe
Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jest nazywany "nie ręką ludzką uczyniony", powstał w niewyjaśniony sposób na kruchej tunice noszonej przez Indianina, tzw. tilmie, w XV w. Czyt. relację o objawieniu się Matki Bożej przekazana przez rodowitego Indianina, ks. Andrzeja Garrigę, który był rektorem kościoła Matki Bożej z Guadalupe w San Francisco.
Loreto, sanktuarium Świętego Domku
Włoskie miasto Loreto zawdzięcza swoją sławę dzięki istniejącemu w nim sanktuarium, w którym znajduje się Święty Dom z Nazaretu, jak również powiązanej z jego nazwą najbardziej popularnej litanii maryjnej.
Niepokalane Poczęcie
Najświętsza Dziewica Maryja w pierwszej chwili swego Poczęcia za szczególniejszą łaską i przywilejem Boga Wszechmogącego, przez wzgląd na pierwsze zasługi Jezusa Chrystusa Zbawiciela rodzaju ludzkiego zachowana była wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy.
Przeczytaj także
29.08.2021
Pokój zwycięża
29.08.2021
Pokój jest łaską
29.08.2021
Marzenie św. Maksymiliana
29.08.2021
Uśmiech Matki Bożej
Inicjatywa budowy kaplicy adoracji w Niepokalanowie.Działalność wydawnicza
#OddaniNaMaxa
23 stycznia, 19:10 - FunJob: Antykatolickiemu hejtowi STOP - spotkanie MI LIVE
Czytaj dalej...Do ideału MI
31 stycznia - 2 lutego - dni modlitwy i formacji dla poznania i pogłębienia ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
1 lutego, Niepokalanów - 100. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: Alicja Święcicka.
Czytaj dalej...