Muzeum św. Maksymiliana
Był Człowiek
W budynku, w któym kiedyś była pralnia i stolarnia, urządzono Muzeum św. Maksymiliana pod hasłem "Był Człowiek". Muzeum zajmuje trzy sale. Fotosy i eksponaty z objaśnieniami pozwalają poznać bliżej życie i działalność Założyciela Niepokalanowa, a także misyjne apostolstwo, prowadzone w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Wystawę zrealizowali pracownicy Muzeum Miasta Pabianic.
Pomnik
Na skwerze koło muzeum stoi pomnik bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, który zapisał się jako wielki przyjaciel Niepokalanowa i jako szczególny czciciel Matki Bożej i św. Maksymiliana. Jego pamiętne słowa: "Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana", stały się apelem do rozwijania sanktuarium Świętego Męczennika. Pomnik jest dziełem br. Maurycego Kowalewskiego z Niepokalanowa.
Cela nr 19
Na pierwszym piętrze domu, noszącego obecnie imię św. Maksymiliana, znajduje się cela, w której od 1936 r. mieszkał Święty.
Ze względu na szacunek dla tego miejsca oraz bardzo strome schody, po których wielokrotnie chodził założyciel Niepokalanowa, miejsce to nie jest dostępne dla pielgrzymów. Natomiast jej replikę można obejrzeć w Muzeum św. Maksymiliana.
W tym narożnym pokoju 17 lutego 1941 r. św. Maksymilian został aresztowany.
Pokój jest niewielki, ale jasny. Na środku stoi duże biurko z nastawą pełną przegródek do sortowania listów. Jest też proste krzesło, szafa, no i oczywiście łóżko.
Replikę tej celi można zobaczyć w muzeum św. Maksymiliana.
Działalność wydawnicza
Rekolekcje pokonania trudności
22-24 listopada - rekolekcje pomocy duchowej dla osób w trudnych momentach życia.
Czytaj dalej...Chrystus Król - nasza nadzieja
23 listopada, Niepokalanów - czuwanie modlitewne w wigiię uroczystości Chrystusa Króla.
Czytaj dalej...Rekolekcje na koniec roku
27-29 grudnia / 30 grudnia - 1 stycznia. Rekolekcje "Ze Świętą Rodziną" i "Sylwester z Maryją".
Czytaj dalej...