Biografia
"Niech Maryję wielbi dusza moja"
W 20-lecie odejścia Brata do Domu Ojca i Matki
Biografia Brata Innocentego Wójcika została opracowana na podstawie dokumentów, pism, konferencji Brata oraz świadectw rodziny, współbraci i rzeszy ludzi, zwłaszcza rycerzy Niepokalanej, dla których Brat Innocenty był przewodnikiem i towarzyszem do Niepokalanej. Wykorzystano opracowanie o. Grzegorza M. Wiejaka OFMConv, Życiorys Brata Innocentego Marii Wójcika.
Biografia ukazuje niektóre tajemnice życia Brata, będąc wezwaniem do naśladowania go...
Zachwyca bogactwo i piękno serca Brata, jego miłość ku Niepokalanej i swego duchowego ojca, św. Maksymiliana Kolbego.
Niech ta pierwsza biografia służy dobrze tym, którzy go pamiętają, mile i serdecznie wspominają, ale także tym, którzy jeszcze nie weszli na drogę życia naznaczonego łaską Jezusa i Jego darem z Krzyża, Niepokalaną Matką, aby z ufnością i radością zawierzyli się Miłości, która tęskni za nimi, a której uczy nas Brat i do niej przekonuje. Niech służy także dobrze misji Niepokalanowa, w którym franciszkańskie powołanie Brata zakonnego jest na nowy i święty sposób odczytane i zrealizowane. Niech słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 18 czerwca 1983 r. w tym klasztorze odniosą się w pełni nie tylko do Brata Innocentego: "Niepokalanów, który mówi o odkryciu nowego Początku ludzkości w Bogu. Niepokalanów: wielki warsztat franciszkańskiego apostolstwa. Niepokalanów: gdzie w stałym posłuszeństwie Duchowi Prawdy na wzór Niepokalanej człowiek tworzył siebie dzień po dniu tak, aby święty przerósł człowieka..."
Wiadomości
13.11.2024
Do ideału MI - Kościół i ja
"Wzrastam w miłości do Kościoła" - od "zosi samosi" do "communio in caritate" – pod…13.11.2024
Pierwsza Msza w Niepokalanowie
"Sobota. Msza święta w Niepokalanowie. Cześć Niepokalanej!" - czytamy w telegramie, który św. Maksymiliana nadał…10.11.2021
Patriotyzm św. Maksymiliana
Wiele mówi się o św. Maksymilianie jako piewcy Niepokalanej czy męczenniku miłości, ale mało jest…07.11.2019
Obozowy chleb - wiara Ojca Maksymiliana
Więźniowie Amtitz byli przekonani, że pociąg zawiezie ich do upragnionej wolności. 9 listopada 1939 r.…06.11.2024