MARYJA!

Kto uratuje świat
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Kto uratuje świat

Kto uratuje świat jeśli nie ja - pod takim hasłem środowiska związane z Caritas Polska spotkały się 18 maja w niepokalanowskim sanktuarium. Mszy świętej przewodniczył bp Wiesław Szlachetka. Patronami pielgrzymki byli św. Maksymilian oraz św. Jan Paweł II w 99. rocznicę urodzin.

Podczas homilii bp Rafał Markowski zachęał członków Caritas do czynnej miłosiernej miłości, na wzór Jezusa, który "ofiarował nam swoje życie, gdyż każde serce pragnie być szczęśliwe, nawet to, które nie wierzy w Chrystusa. Dlatego - kontynuował ks. Biskup - w naszych słowach inni muszą usłyszeć Jego słowa, a w naszych czynach muszą zobaczyć Jego czyny. Wtedy dokonamy czynów nawet większych od tych, które dokonał Jezus".

W dalszej części homilii kaznodzieja mówił, że przecież za Jezusem niewiele osób poszło, niewiele osób słyszało Jego głos, a dziś przez Kościół, przez wierzących w Niego, dociera Jego głos do milionów. Wiara w Jezusa czyni cuda i pozwala dokonywać większych dzieł. "Jezus działa przez naszą wiarę" - mówił bp Markowski, nawiązując do hasła pielgrzymki. Jezus chce zbawiać świat przez naszą wiarę, bo przez wiarę w Jezusa nasze serce zaczyna kochać innych, nasze usta stają się jego ustami, bo wypowiadają słowa, które podnoszą innych na duchu, nasze oczy stają się Jego oczami, bo potrafią zauważyć potrzeby innych, nasze ręce stają się Jego rękoma, bo podają innym ubiór i odzienie, nasze nogi stają się Jego nogami, bo idą do potrzebujących... Kapłan podziękował za to, że poprzez posługę miłosiernej miłości "robią raban" i przywracają światu przyjazne oblicze.

Na przybyłych pielgrzymów czekało wiele atrakcji, m.in. gra terenowa po niepokalanowskim sanktuarium, która trwała przez cały czas zjazdu. Nie zabrakło momentu modlitwy o pokój na świecie oraz przedstawienia nowych projektów podejmowanych przez Caritas.

Przybyłe wspólnoty Caritas mogły zaprezentować swoją działalność.

Oprócz pięknej pogody, przybyłym pielgrzymom towarzyszyła muzyka i koncerty zaproszonych zespołów. Mieli też możliwość zwiedzania sanktuarium i wysłuchania bogatego życiorysu św. Maksymiliana, dla którego prawdziwymi stały się słowa: "kto uratuje świat, jeśli nie ja".

Teresa M. Michałek OV
fot. br. Mieczysław Wojtak OFMConv

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA