MARYJA!

Dwie Korony na Litwie - premiera filmu
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Dwie Korony na Litwie - premiera filmu

W wileńskim kinie Skalvija odbyła się litewska premiera filmu Dwie Korony.

Organizatorem pokazu był Instytut Polski. Na premierze byli obecni m.in. biskupi Arūnas Poniškaitis i Darius Trijonis, a także o. Jacek Staszewski - franciszkanin z Niepokalanowa

O. Jacek Staszewski jest również rzecznikiem prasowym klasztoru w Niepokalanowie. "Trudno pokazać całe życie o. Maksymiliana. Tego się nie da. Po prostu zostały wybrane ciekawsze rzeczy, które bardziej pokazywały jego działalność" - podkreślił o. Jacek.

Jego zdaniem Ojciec Kolbe pokazał, że nawet w nieludzkich warunkach można żyć wartościami. "Każdy z nas jest osobą niepowtarzalną i każdy z nas przez swój charyzmat ma dzielić się dla dobra drugiego człowieka. Sądzę, że nie będzie drugiego św. Franciszka, tak samo trudno mówić o jakimś drugim Maksymilianie Kolbe. Po prostu Ojciec Maksymilian wykazał te dary, którymi jego obdarował Pan Bóg" - zaznaczył franciszkanin.

W kwietniu 2018 r. film zostanie zaprezentowany także w Centrum Kultury w Solecznikach oraz klasztorze franciszkańskim w Wilnie. Kolejne pokazy odbędą się w Kownie, Kłajpedzie i Szawlach.

zw.lt/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA