MARYJA!

Ogólnopolskie spotkanie dzieci
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Ogólnopolskie spotkanie dzieci

W Niepokalanowie 16 września po raz pierwszy odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Tego dnia przy Sercu Niepokalanej Mamy zgromadziło się ponad 600 najmłodszych, którzy w modlitwie, ale i radośnie i poprzez zabawę uczcili 100.  rocznicę założenia przez św. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej.

Już od rana do Niepokalanowa przybywały dzieci z różnych zakątków Polski. W recepcji zjazdu dzieci otrzymały identyfikator i każdy mógł wpisać się do Rycerskiej Księgi Gości - dużej tarczy wyciętej w drewnie, i stamtąd wraz z przewodnikiem wyruszyć w miejsca, które wciąż "mówią" o założycielu tego miejsca - św. Maksymilianie M. Kolbem i jego miłości do Niepokalanej. W samo południe podczas Eucharystii uczestnicy dziękowali Panu Bogu za Niepokalaną, św. Maksymiliana i dzieło Rycerstwa Niepokalanej. Kaznodzieja o. dr hab. Ignacy Kosmana wyjaśniał dzieciom czym się różni dom zbudowany na piasku od tego, który budowany jest na skale i jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina i wartości, które są nam w niej przekazywane.

Po Mszy świętej nastąpił czas zabaw i radości. Jak sama okoliczność wskazywała, było maksymalnie "po rycersku". Nie zabrakło zamku, dam dworu i tańca dworskiego. Dzieci mogły wykazać się swoimi talentami podczas "warsztatów rycerskich", posilić się w "kawiarni rycerskiej", ale przede wszystkim mogły przejść "szlak rycerski", na końcu którego czekała wyjątkowa nagroda: pasowanie najmłodszych na prawdziwych rycerzy Niepokalanej. Nie zabrakło również urodzinowej, słodkiej niespodzianki - olbrzymiego tortu oraz koncertu "Małego Chóru Wielkich Serc", pod dyrekcją o. Piotra Kleszcza OFMConv, który był wspaniałym, radosnym zakończeniem Spotkania.

s.JM/red.

Galeria

W Niepokalanowie 16 września na Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci przybyło ponad 600 najmłodszych, którzy uczcili 100. rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA