MARYJA!

Oddane Bogu w świecie
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oddane Bogu w świecie

Odczytać obecność Boga w historii własnego życia - to w pewien sposób myśl przewodnia rekolekcji dla dziewic konsekrowanych i wdów z arch. warszawskiej.

Rekolekcje odbyły się po raz pierwszy w Niepokalanowie od 17 do 19 listopada 2017 r. Prowadził je ks. Piotr Kwiecień CM. Czasami szukamy nadzwyczajnych wydarzeń, ale o wiele ważniejsze jest to, co otrzymujemy każdego dnia. Musimy nauczyć się, jak odnajdywać Boga w naszej codzienności oraz odkryć troskę i bliskość Jezusa - zaznaczył o. Piotr. W poszczególnych konferencjach zwracał on uwagę na potrzebę kontemplacji Słowa Bożego. Oblubienica Chrystusa żyje słowem Bożym, nie tylko jednak go czyta, ale słucha. Czasem bowiem możemy tylko czytać, ale nie słuchamy tego, co Bóg do nas mówi. Bóg jednak nigdy nie przestaje do nas mówić. Tylko my mamy problemy ze słuchaniem, gdyż wielokrotnie pragniemy układać sobie życie po naszemu i tak zabieramy Bogu to, cośmy Mu ofiarowali - zauważył rekolekcjonista. Dla każdego z nas ważne jest też zaufanie oraz odpowiedź na miłość Boga. Tego, czego powinniśmy się obawiać , to zniszczenie miłości. My odpowiadamy Bogu na miarę naszej ludzkiej miłości, a Pan Bóg zawsze kocha nas miłością bez granic. Musimy w sobie samych odwzorować życie Jezusa. Bóg chce, abyśmy stawali się na wzór Jezusa, chce, byśmy byli świętymi. Umiejmy za wszystko dziękować i przeżywać nasze życie jako wielki dar Boga, gdyż każdy z nas został obdarowany przez Pana - mówił o. Piotr.

Uczestników rekolekcji odwiedził ks. bp Michał Janocha, który przyjął ślubowanie dziewictwa od 12 kandydatek do tego stanu z arch. warszawskiej.

Dziewice konsekrowane w Kościele katolickim to indywidualna forma życia konsekrowanego kobiet. Konsekracji udziela biskup diecezji kobietom świeckim, które zobowiązują się do zachowania dziewictwa przez całe życie.

TM/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA