MARYJA!

Korona Maryi
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Korona Maryi

We wspomnienie liturgiczne św. Ojca Pio, 23 września w Niepokalanowie miało miejsce spotkanie różańcowe "Corona Mariae". Jego uczestnicy odmówili 12 części Różańca świętego.

Spotkanie, mimo nieprzyjaznej pogody i deszczu, rozpoczęło się o godz. 9.30 przy pierwszej figurce Niepokalanej obok kaplicy-sanktuarium św. Maksymiliana, gdzie uczestnicy rozpoczęli odmawianie 12 części Różańca świętego, zakończone o godz. 19.15.

Pomysłodawca spotkania Michał Palczewski zaznaczył: "Poprzez to spotkanie chcemy dołożyć drobny wkład miłości i czci ku naszej najmiłościwszej i najlepszej Królowej i Matce Maryi. Jedną z głównych intencji jest uwielbienie Boga za wszelkie łaski wyświadczone Matce Najświętszej, który to rodzaj uwielbienia jest szczególnie miły Niepokalanej".

Uczestnicy modlitwy różańcowej wspominali postać św. Ojca Pio, który zachęcał do modlitwy różańcowej i sam praktycznie nie rozstawał się z różańcem: :Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej Różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi".

Warto zaznaczyć, że 23 września to także wigilia święta Matki Bożej od Wykupu Niewolników, której cudowny obraz znajduje się w kościele św. Jana w Krakowie.

Daniel Sochacki - współorganizator spotkania, zaznaczył: "To Maryja jest Tą, która ratuje nas z niewoli, przede wszystkim niewoli diabelskiej, w którą wpadają nieustannie wielkie rzesze ludzi. Zginęlibyśmy, gdyby Matka Boża nie wstawiała się za nami. I podobnie jak w 1633 r. uchroniła skazańca od wyjątkowo okrutnej, pełnej męczarni śmierci, tak i nas chce ratować, nie od krótkotrwałej kaźni, ale od wiecznych mąk piekielnych".

Podczas spotkania najważniejszym punktem była Eucharystia sprawowana w rycie trydenckim. Po niej uczestnicy spotkania odnowili swoje oddanie się Niepokalanej według słów św. Maksymiliana.

Choć w spotkaniu nie było tłumów to modlitwa różańcowa zawsze przynosi wiele duchowych owoców.

TM/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA