MARYJA!

Już po raz 25
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Już po raz 25

W tym roku sanktuarium niepokalanowskie 5 sierpnia 2017 r. już po raz 25. gościło Pieszą Pielgrzymkę z Ełku do Częstochowy.

To jedna z najdłuższych pielgrzymek pieszych do Częstochowy. Prawie 400 pątników z Ełku, Suwałk, Augustowa, Gołdapi i Olecka wyruszyło 28 lipca w 500-kilometrową trasę do stóp Królowej Polski. Pielgrzymka zakończy się 11 sierpnia. Wśród pielgrzymów idzie bp Jerzy Mazur - biskup ełcki. Hasłem jubileuszowej wędrówki są słowa: Idźcie i głoście. Biskup Jerzy, podczas Mszy św. inaugurującej XXV Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę mówił: "Ten srebrny jubileusz to dobra okazja, by z wdzięcznością spojrzeć w przeszłość oraz z nadzieją w przyszłość. Wszyscy jesteśmy pielgrzymami przez całe życie i jest nam znany cel naszej pielgrzymki - królestwo niebieskie. W tym pielgrzymowaniu nie jesteśmy sami. Jest z nami Bóg, a kto idzie z Bogiem, nie chodzi w ciemności. Pielgrzymka pomaga człowiekowi zobaczyć siebie w prawdzie i dlatego każdy pielgrzym wraca z pielgrzymiego szlaku odnowiony".

Hierarcha podczas drogi zachęcał pątników, aby zapalali w sobie ogień miłości i nieśli go innym. "Pielgrzymka może mieć charakter pokutny, dziękczynny, ale przede wszystkim jest żywym doświadczeniem Boga. Na pielgrzymim szlaku towarzyszy nam Matka Najświętsza, od której uczymy się wierności i posłuszeństwa, radości i miłości, odwagi i nadziei oraz pokładania ufności w Bogu. Patrząc na Maryję nieśmy Chrystusa innym. Umiejmy zawierzyć siebie Bogu jak Maryja. Uczmy się słuchać jak Maryja, kochać jak Maryja, służyć jak Maryja i rozmawiać z Bogiem jak Maryja" - nawoływał biskup.

Tradycyjnie, 5 sierpnia pielgrzymi nawiedzają Niepokalanów, by w tym szczególnym miejscu, w połowie drogi, powierzyć wszystkie swoje troski Niepokalanej. "W tym miejscu naprawdę odpoczywam - mówiła Karolina z Ełku. - Cieszę się, że Niepokalanów jest na naszej drodze. Bardzo lubię św. Maksymiliana i od niego uczę się, jak służyć innym, jak kochać bliźniego i jak praktykować słowa, które kilka dni temu usłyszałam na konferencji: Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój. To miejsce to dla mnie oaza pokoju".

ster

Galeria

W tym roku sanktuarium niepokalanowskie 5 sierpnia 2017 r. już po raz 25. gościło Pieszą Pielgrzymkę z Ełku do Częstochowy

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA