MARYJA!

Dwie Korony w Niepokalanowie
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Dwie Korony w Niepokalanowie

Dwie korony to najnowszy film o św. Maksymilianie Marii Kolbem w reż. Michała Kondrata. Dobrze się stało, że powstał w tym jubileuszowym roku 100. rocznicy założenia MI. Wzbudza on wiele emocji. Różne są też opinie o filmie. Gościem specjalnym był odtwórca głównej roli, Adam Woronowicz.

26 listopada film można było obejrzeć w Niepokalanowie. Pokaz odbył się w ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, który od dwóch lat odbywa się we Wrocławiu, i wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Obie sale pod ołtarzem polowym były wypełnione po brzegi widzami.

Twórcom należy się wielkie podziękowanie za promocję filmu i postaci św. Maksymiliana. Na film bowiem przychodzi wiele osób, nie zawsze związanych ze środowiskiem katolickim. Opowieść o św. Maksymilianie jest wzruszająca i wielu może przybliżyć do Matki Bożej i Jezusa.

Co można powiedzieć o filmie? Ogląda się go dobrze, jest lekki i nie przegadany. Dobrze współgrają sceny fabularne z ukazaniem postaci św. Maksymiliana przez poszczególnych gości. Na pewno ktoś, kto nie zna św. Maksymiliana, nie wyjdzie z filmu obojętny. Film może wzbudzić chęć poznania tego wielkiego Świętego Polaka.

Film warto polecić każdemu, kto nie zna św. Maksymiliana. Na pewno postać Świętego Męczennika z Auschwitz nie jest to łatwa do ukazania, więc każdemu, kto próbuje to uczynić, należą się podziękowania, również Michałowi Kondratowi.

TM / fot. dwie-korony.com

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA