MARYJA!

Przewodniczka w walce ze złem
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Przewodniczka w walce ze złem

Podczas sierpniowego spotkania Oddaj się Maryi w pierwszą sobotę (3 sierpnia 2019) w sposób szczególny zawierzono Niepokalanemu Sercu Maryi służbę zdrowia.

Inicjator spotkań, o. Mirosław Kopczewski - wikariusz klasztoru w Niepokalanowie, konferencję poświęcił tematowi sztafety różańcowej. Przytoczył przykłady potęgi modlitwy różańcowej, wspominając apel Maki Bożej w Gietrzwałdzie, świadectwo Andrzeja Duffeka, cudownego uzdrowienia matki o. Jana, a także osobiste doświadczenie z pieszej pielgrzymki i doświadczenie egzorcysty ks. Jana Pędziocha. W końcu wyjaśnił ideę sztafety, która nawiązuje do stuletniej rocznicy cudu nad Wisłą w 2020 r.

W homilii o. Michał Chaciński z niepokalanowskiego klasztoru mówił o Bożym Miłosierdziu, które czeka na gotowość ludzkiej duszy do nawrócenia i otwartości na Boże przebaczenia. Zwrócił uwagę, że Bóg nie godzi się na grzech, ponieważ "grzech jest to furtka, przez którą do naszego życia wewnętrznego dostaje się szatan... i manipuluje nami". To Jezus żywy w Komunii Świętej powinien zamieszkać w ludzkim sercu - wskazał o. Michał - w duszy przygotowanej i oczyszczonej przez spowiedź św. Przypomniał też, że Maryja, której boi się szatan, jako Przewodniczka w walce ze złem chce swoje dzieci schronić w Niepokalanym Sercu. Zachęcił, by każde dziecko Maryi pomagało Jej w ocaleniu jak największej liczby dusz ludzkich.

Nabożeństwo wynagradzające poprowadził o. Piotr M. Lenart - wiceprezes narodowy MI. W 15-minutowym rozważaniu nad tajemnicą Wniebowzięcia NMP przypomniał, że Maryja nieustannie wstawia się za swoimi dziećmi, by mogły osiągnąć wieczne zbawienie, a także w sposób szczególny zawierzył Niepokalanej służbę zdrowia, lekarzy, pielęgniarki, położne i wszystkich odpowiedzialnych za ochronę ludzkiego życia, by nigdy nie sprzeniewierzyli się swemu powołaniu i stali na straży godności i ochrony każdego życia.

Po nabożeństwie do Rycerstwa Niepokalanej (MI) wstąpiło około stu osób. Wcześniej w sali św. Bonawentury o. Piotr M. Lenart wyjaśniał czym jest MI i co to znaczy być rycerzem Niepokalanej.

Podczas popołudniowej konferencji dr Aleksanddra Pawlik pokazała, jak rozwija się ludzkie życie od momentu poczęcia i co współczesna nauka mówi o początku życia. Zwróciła uwagę na wyjątkowość człowieka i człowieczeństwa w świecie stworzeń, a także na zagrożenia dla zdrowia i rozwoju poczętego ludzkiego życia, szczególnie ze strony nikotyny i alkoholu.

Świadectwa

Tuż przed Mszą świętą kilka osób podzieliło się swoim doświadczeniem otrzymanych łask od Boga za pośrednictwem Maryi Niepokalanej i świętych.

Niezykle wymowne świadectwo złożyła p. Joanna - emerytowany prawnik, która odnosząc się do tematu cudu nad Wisłą, opowiedziała historę człowieka, który w 1920 r. miał 14 lat i chciał walczyć z bolszewikami, ale do walki nie doszło, bo okazało się, że z jakichś powodów Rosjanie z Warszawy uciekli. Podczas spotkania z innym świadkiem wydarzeń roku 1920, p. Joanna dowiedziała się, że dowództwo rosyjskie przeprowadziło sąd wojenny nad swoimi żołnierzami, ale nie mogli ich skazać za dezercję, ponieważ żołnierze zeznali, że nad Warszawą ukazała się большая женщина, красавица женщина - piękna kobieta, niewyobrażalnie piękna, w wielkim płaszczu, miała złożone ręce, i że gdy oni strzelali, ta kobieta wszystkie kule łapała w swe dłonie. Okazuje się, że taki obraz Matki Bożej Łaskawej w 1920 r. był na kościele św. Anny w Warszawie.

Joanna podzieliła się też świadectwem swojego uzdrowienia sprzed 20 laty, kiedy nagle w Sądzie straciła przytomność. Znalazła się w szpitalu, a lekarze walczyli o jej życie. Ufna modlitwa do Matki Bożej przywróciła ją do życia.

Piotr opowiedział o poważnym wypadku, któremu uległ, gdy zaczął studiować. Od tamtego czasu nie mógł uprawiać sportu, choć bieganie było jego hobby. Kilka lat temu poprosił o wstawiennictwo papieża Jana Pawła II i Helenę Kmieć, by mógł jeszcze biegać. Niedawno spełniło się jego marzenie, bez przygotowania i wcześniejszych treningów pobiegł w kilku biegach i mógł odśpiewać Hymn Polski.

Inny uczestnik spotkania, który pierwszy raz na "zawierzeniu" był w Niepokalanowie dwa lata temu, opowiedział o oddaniu Maryi swojego 17-letniego syna, który nie został ochrzczony ze względu na to, że wtedy jako jego ojciec był daleko od Boga. Już miesiąc po zawierzeniu syn zaczął uczęszczać na lekcje religii, przygotował się do chrztu i został ochrzczony 14 lipca tego roku.

Monika wyznała, że przybyła do Niepokalanowa ze swoją rodziną, aby podziękować za syna, szczególnie że wcześniej doświadczyli utraty dwójki dzieci. Dzięki modlitwie różańcowej Jeremiasz urodził się silny i zdrowy, a jego mama Monika została uzdrowiona z choroby Hashimoto.

Małgorzata powiedziała, że choć nie mogła mieć dzieci, to po roku odmawiania Różańca i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy urodziła jedynego syna. Małgorzata zaświadczyła, że także synowa dzięki Nowennie Pompejańskiej urodziła zdrowe dziecko, choć jego życie było zagrożone.

Wojciech przyjechał z Radomia, by opowiedzieć, jak jego 15-letni syn uwolnił się od nadmiernego przesiadywania przed komputerem po tym, jak ta sprawa została oddana Matce Bożej.

Ewa Orzechowska zaświadczyła jak dzięki zawierzeniu uniknęła operacji kolana i mogła rozpocząć przygotowania do podjęcia życia pustelniczego w diecezji warszawsko-praskiej.

55-letnia Ewa zaświadczyła o uzdrowieniu swojego ojca, gdy w jego intencji zaczęła pielgrzymować, a także jak modlitwa i chrzest święty pomogły synkowi wyjść z zapalenia kości bez dalszych konsekwencji.

Kolejne spotkanie Oddaj sie Maryi odbędzie się w Niepokalanowie, 7 września.

Teresa M. Michałek, Fundacja Niepokalanej
fot. br. Mieczysław Wojtak OFMConv

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA