MARYJA!

Prewencja w Niepokalanowie
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Prewencja w Niepokalanowie

Naczelnicy sztabów i dowódcy do spraw prewencji komend policji oddziałów wojewódzkich z całej Polski odwiedzili niepokalanowskie sanktuarium w czwartek 6 kwietnia.

Po klasztorze oprowadził ich o. Andrzej Sasiadek, proboszcz niepokalanowskiej parafii. Mł. insp. Tomasz Maluszczak, który był odpowiedzialny za spotkanie, zaznaczył: "Dobrze jest czasami zobaczyć coś od kuchni. Jako policjanci wielokrotnie odwiedzamy różne sanktuaria, kościoły, ale zazwyczaj jest to związane z pracą. Pielgrzymki czy też odwiedziny znanych osób sprawia, że dany teren musimy zabezpieczyć, musimy go poznać, obmyśleć różne aspekty, zaplanować. Zwykle nie mamy czasu, by coś zobaczyć. Po prostu nasze zadanie to dbanie o bezpieczeństwo".

Rzeczywiście Ojciec Proboszcz dokładnie pokazał zakamarki klasztoru, opowiadając historię zarówno św. Maksymiliana, jak i wielu innych braci. Nie zabrakło też wtrącenia anegdot i ciekawostek, które nie zawsze są słyszane przez pielgrzymów. Uwieńczeniem wizyty było pamiątkowe zdjęcie.

TM / red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA